• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Intravertai ir Ekstravertai  1 

Autorius: indigo.blogas.lt
2009-10-01 12:15:00

Intravertai ir Ekstravertai
Jupiterimages nuotr.

Pagal asmenybės tipą žmonės skirstomi į intravertus ir ekstravertus. Apie 75 proc. Yra ekstravertai ir tik 25 – intravertai. Intravertai atsirado kiek vėliau, o kažkada pasaulyje jų išvis nebuvo.

Ekstravertų charizma

Ekstravertai dažnai laikomi labai emocionaliais žmonėmis, kurių nepastebėti neįmanoma. Vis dėlto ryškus charakteris gali ne tik padėti, bet ir pakišti koją.

Ekstravertai dažniau prieštarauja ir pateikia priešingų pavydžių, o intravertai linkę bendradarbiauti, priimant kūrybinius sprendimus. Tiesa, kad intravertai domisi kūryba daugiau, ekstravertai yra stipresni bendravime. Vis dėlto ekstravertai dažniau konfliktuoja, pažeidžia įstatymus, kaitalioja darbus, išsiskiria su draugais, jų vedybinis gyvenimas dažniau baigiasi skyrybomis.

Ekstravertams nepatinka monotoniška veikla. Jie geriau mokosi pradinėje mokykloje, sėkmingiau laiko egzaminus, o intravertams geriau sekasi aukštojoje mokykloje. Remiantis eksperimentų duomenimis, ekstravertų skausmo toleravimo slenkstis yra aukštesnis negu intravertų. Tyrimai, atlikti su 258 studentais, parodė, kad ekstravertai linkę geriau save vertinti. Jie greičiau prisitaiko prie kintančių laiko juostų.

Jei esate ekstravertas, palikite kitiems laiko pagalvoti apie tai, ką pasakėte. Nėra būtina kiekvieną pauzę užpildyti kalbėjimu. Pasistenkite išsiugdyti įprotį išklausyti kitų idėjas, taip pat šiek tiek pagalvoti prieš išsakant savo nuomonę apie jas. Išmokite tikslus ir užduotis formuluoti raštu. Jei užduotis aptariama grupėje, įsitikinkite, ar kiekvienas dalyvaujantis asmuo turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę apie šią užduotį.

Intravertai – pasislėpę charakteriai

Intravertai atrodo ramūs, santūrūs, tylūs, susimąstę. Paprastai jie nemėgsta minios, gausių susibūrimų. Šiems žmonėms reikalinga ramybė, o kartais ir vienatvė. Prieš atsakydami į klausimą arba prieš imdamiesi kokios nors veiklos, jie visada ilgai galvoja. Draugais jie laiko tik tuos žmones, su kuriais sieja labai glaudūs ryšiai. Iš pažiūros gali pasirodyti, kad intravertai yra savyje užsisklendę vienišiai arba niekuo nepasitikintys bailiai. Bet tai tik apgaulė. Dauguma intravertų ir patys nesuvokia savojo temperamento, nes nuo mažens buvo pratinami neteisingai jį vertinti.

Intravertai geriau atlieka užduotis, reikalaujančias susikaupimo. Atminties patikrinimo testas parodė, kad geriau sekėsi intravertams negu ekstravertams. Ilgai bendraudami intravertai pavargsta ir nori pabūti vieni. Jie nenuobodžiauja neturėdami su kuo pakalbėti ar pasiginčyti. Vienas garsus intravertas buvo A.Einšteinas, pagarsėjęs savo polinkiu į vienatvę.

Intravertus dažniau kamuoja nemiga. Didelė dalis intravertų turi stiprią vaizduotę, kuri miego kokybės nedidina. Intravertai dažniausiai neleidžia išsilieti savo energijai ir nesuteikia galimybės aplinkiniams juos pažinti. Jie nuolat paskendę savo mintyse, ilgai svarsto prieš ką nors sakydami, kartais nesuvokia to, ką daro kiti. Jie mėgsta būti tik tuose renginiuose, kurie jiems patinka, nes nelabai pasitiki naujais pažįstamais. Intravertai nepasakoja savo idėjų, kartais elgiasi pernelyg atsargiai. Jeigu esate intravertas, tikriausiai nemėgstate šalčio, šaltomis dienomis greičiau už kitus sužvarbstate. Dėl to patartina vilkėti drabužius su kišenėmis, o namuose turėti šildytuvą.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
ally
2009-10-01 16:53:19
oo, neseniai sprendžiau testą netrumpą, paaiškėjo, kad esu intravertė :) reikės permest akim straipsnį kai bus laiko :)