• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip atpažinti melagį?

Autorius: Eli.lt
2014-03-13 11:37:00

Meluoja visi. Vieni retkarčiais, kitus būtų galima pavadinti patalogiškais melagiais. Suprasti, kada žmogus sako netiesą yra svarbu kiekvienam - juk taip galima apsaugoti save nuo milžiniškos širdgėlos atsidūrus santykiuose su netinkamu žmogumi, nuo nuostolingo sandorio ar nekokybiško pirkinio. Tad kaip atpažinti melagį?1. Akių kontakto vengimas. Visiems puikiai žinoma, kad melagiai vengia tiesioginio akių kontakto. Mokslininkai teigia, kad melagiai dažniau žiūri į apačią arba jų žvilgsnis klaidžioja tai nuo grindų, tai pašnekovui į akis, tačiau jie nesugeba ilgai išlaikyti akių kontakto.

2. Akių judesiai
. Mokslininkai pastebi, kad dešiniarankis žmogus, kuris prisimena kažkokią informaciją yra linkęs pakelti akis ir žvilgsnį trumpam nusukti į kairę, o jeigu žmogus meluoja ir stengiasi sumąstyti melą, tai jis akis pakels ir pasuks į dešinę.
Kairiarankiams tas taip pat galioja, tik akis jie suka į kitas puses, meluojant - į kairę, o sakant tiesą - į dešinę.

3. Atsakymo atitolinimas
. Stenkitės melagį konfrontuoti ir paklauskite jo tiesioginio ir labai aiškaus klausimo, kuris nereikalauja ilgo atsakymo ir papildomų detalių. Melagiai nėra linkę atsakyti iš karto, jie stengiasi atitolinti atsakymą ir laimėti daugiau laiko melui sumąstyti. Tipiniai būdai atitolinti atsakymą: „Nesąmonė. Kas tau pripasakojo?“, „O galbūt jūs galite papasakoti apie jūsų naudojamą mobilųjį telefoną?“
Melagiai taip pat linkę pateikti labai daug papildomos informacijos, detalių, kurios lyg patvirtina jų melą bei nukreipia temą: „Aš tikrai vakar nebuvau susitikęs su ja. Buvau su Tomu, žiūrėjom krepšinį, o tada paskambinom Edvinui, ėjom į ..., o tada dar...“

4. Nejaukumą rodanti kūno kalba.
Vieniems meluoti sunkiau, kitiems lengviau, tačiau net ir įgudusių melagių kūno kalba rodo nejaukumą - meluojantis žmogus linkęs sugniaužti kumščius, ant krūtinės sukryžiuoti rankas. Melagiai kalba kūnu šiek tiek nusisukę nuo pašnekovo, rečiau šypsosi, tankiau mirksi. Jų balsas linkęs lūžinėti. Meluojantys žmonės linkę liesti savo ausis, nosį, žaisti su raktais ar kitais smulkiais daikčiukais, jiem labai norisi kažką laikyti rankose.

5. Istorijos pakartojimas. Jeigu įtariate, kad žmogus meluoja, tai paklausinėkite jo daugiau smulkmenų (bandydamas išsisukti jis jų pateiks dar daugiau), o tuomet paprašykite pakartoti istoriją ir atidžiai stebėkite pašnekovą - tikėtina, kad melagis pasimes ir nesugebės atkartoti pirmiau pateiktų detalių. Jeigu jam ir pavyks, tai jo veide bent akimirkai šmėstelės sumišimas, baimė, pyktis. Kartais šių mikroemocijų mes sąmoningai nepastebime, tačiau pasąmonėje jas suvokiame, tad jeigu aiškiai nujaučiate, kad žmogus meluoja, tikriausiai esate teisus!Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus