• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip elgtis su manipuliatoriais (VI dalis)

Autorius: Žilvinas Jogėla
2010-11-02 14:00:00

Kaip elgtis su manipuliatoriais (VI dalis)
Jupiterimages.com

Praeitoje dalyje apžvelgėme agresyvius manipuliatorius. Tokie žmonės nepripažįsta nei kitų teisių, nei poreikių. Viskas turi vykti tik pagal jų valią. Savo idėjas ir norus jie kitiems primeta, įbruka ir užkrauna atkaklumu ar jėga ir net grasinimais. Pateikėme patarimų, kaip su tokiais elgtis.

Šioje dalyje aprašysime pasyviai nusiteikusius agresyvius manipuliatorius. Jie pavojingi, nes patologiškai reaguoja į valdžią ir tuos, kuriuos mano turint valdžią. Savo agresiją išreiškia pasyviu elgesiu - apsunkina kitų pastangas ir kliudo darbo eigai. Juos sunku demaskuoti.

Augdami mes visi susiduriame su suvaržymais, kurie yra normalūs ir būtini. Bet žmonės su šiuo polinkiu dažnai buvo pernelyg griežtai valdomi, tad išmoko be priešpriešos valdyti kitus. Jiems malonus jaudulys, kurį sukelia nepaklusnumas, ir jiems dažnai labiau rūpi, kad pralaimėtų priešininkas, nei kad patys laimėtų.

Daugeliui žmonių kartais pasireiškia čia nurodyti bruožai. Taiau jei toks elgesys tampa įprastas, tie žmonės tikriausiai yra pasyviai agresyvūs ir su jais reikia būti budriems. Kai "nutveriate už rankos", užkirskite tokiam jų elgesiui kelią pateikdami faktus. Įspėkite, kas jų laukia už tokius poelgius.

Kai kurie itin pasyviai agresyvūs žmonės yra linkę prasikalsti. Jiems smagu vairuojant viršyti greitį, vairuoti išgėrusiems ir neįkliūti. Kai kuriems šis polinkis stiprėja, nes pasitenkinimą teikia tik vis didėjantis pavojus, jaudulys ar įtampa.

Grasintojai

Negavę ko nori, jie pasalūniškai grasina, daro spaudimą, įžeidinėja ar trikdo. Jei vadovas yra toks grasintojas, personalas jaučiasi bejėgis. Grasintojas garsėja pasalūniškumu, tad nepraraskite budrumo ir būkite pasirengę išpuoliui.

Su tokiais žmonėmis elkitės taip:
 - Psichologiškai pasirenkite kitam susidūrimui.
 - Parepetuokite, kaip reaguosite, kai jie vėl ims gąsdinti.
 - Nueikite paaiškinę, kad šitokia taktika jie nieko nelaimės.
 - Jei aukštesnė vadovybė nepadeda, parašykite prašymą atleisti iš darbo nurodydami priežastis, kodėl išeinate, ir paduokite skundą prieš savo viršininką ir kompaniją dėl įžeidimo.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus