• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kelias į sėkmę - tikėti savimi

Autorius: Irina Gintalienė, aš ir psichologija
2010-04-26 17:00:00

Kelias į sėkmę - tikėti savimi
aš ir psichologija
Irina Gintalienė
Žmogiškųjų išteklių vadovė, edukologė

Italijos spauda jį  tituluoja naujuoju G. Versace. Jis oficialus Italijos nacionalinių mados rūmų, įsikūrusių mados sostinėje Milane ir atstovaujančių žymiausiems Italijos mados prekių ženklams, atstovas keliose pasaulio šalyse. Stilistas ir dizaineris italas Lorenzo Radicioni didžiuojasi būdamas italas, tiki savimi, Dievą ir tuo, kad kitame gyvenime atgims rusu. Lorenzo mielai atrado laiko pokalbiui, nes, pasak jo, psichologija ir kūryba neatsiejami dalykai. 

Tavo tėvas yra žymus dailininkas ir kultūros veikėjas Bruno Radicioni. Ar tai jis pastebėjo ir atskleidė Tavo kūrybinę prigimtį?

Gal ne visai. Tiesiogiai aš  negavau iš jo nė vienos pamokos apie meną. Bet… Ko gero, tėvas vis dėlto pastebėjo manyje užgimstančias kūrybines ugneles, nes kai buvau penkerių, per Kalėdas padovanojo dailės rinkinį, dažų. Nuo tada viskas ir prasidėjo.

Baigęs dizaino studijas pradėjai dirbti reklaminės grafikos ir dizaino srityje. Kaip toliau klostėsi Tavo karjera?

Aš dirbau toliau, kaskart įsitikindamas, kad man viskas sekasi. Tikėjau savimi. Todėl nuolat ieškodavau naujovių, išplėsdamas ir papildydamas savo veiklos sritis, lyg norėdamas nuspėti ar suvokti, kokie kūrybiškumo limitai man duoti. Ir dabar vis dar bandau, ieškau ir, duok Dieve (o manau, kad būtent Dievas man daug davė ir padovanojo), taip tęsiu toliau. Šiame gyvenime aš daug eksperimentuoju su savimi ir kaip menininkas, ir kaip žmogus. Kitame gyvenime atgimsiu turėdamas labai daug kūrybinės patirties.

Papasakok, kaip atsirado Tavo sukurtas prekės ženklas „Gladiatore“.

Atsimenu, tada buvo labai sunkus mano gyvenimo laikotarpis, išgyvenimų pastūmėtas kūriau „Gladiatore“. Tai man padėjo, parodė, kad negalima pasiduoti, reikia kovoti.

Tu labai daug keliauji. Ar tai atsispindi Tavo kūryboje, kuriamose kolekcijose?

Kiekvienas patyrimas, kiekviena emocija atsispindi. Aš įsitikinęs, kad kuriančiam žmogui būtina keliauti. Netgi paaiškinsiu kodėl: tai menininkui padeda tapti realistu. Tarkim, jei dailininkas tapo neišeidamas iš namų, mano manymu, tai – ne menas… Ir nors jo darbai galbūt gražūs, bet tai bus atsiskyrėlio tapyba, perteikianti jo mažą pasaulėlį, kurio kiti gali ir nesuprasti. Norint perteikti pasauliui žinią per savo kūrinį, reikia pažinti tą pasaulį. Fiziškai reikia pabūti visur, sugerti visa tai: skirtingas kultūras, skirtingus mentalitetus.

Kurias šalis mėgsti labiausiai, kurios skatina Tavo kūrybines galias?

Aš italas, Bruno Radicioni sūnus, Italija – mano gimtinė. Tai reiškia, kad būtent čia mane stimuliuoja viskas: gamta, jūra, oras, istorija, menas. Tai – mano gyvenimas.

Taip pat labai myliu Rusiją, jos žmones, jų kalbą. Aš praėjusiame gyvenime buvau rusu arba juo dar būsiu kitame gyvenime. (Juokiasi – aut. past.) O dabar paprasčiausiai mano itališkasis periodas. 

Savo kūrybiškumą  išreiški ne tik kaip dizaineris, bet dar ir tapai, fotografuoji. Kaip užgimsta idėja?

Labai mėgstu stebėti viską aplinkui, bandau pažvelgti ir kitų žmonių akimis į gyvenimą, į pasaulį. Mano protas, jutimai suaktyvėja ir lyg sugeria visa tai. O paskui lyg vulkanas įsiveržia į drobę ar nuotrauką. Nors paskutiniu laiku tapau mažiau. 

Tai dabar esi labiau atsidavęs kolekcijų kūrybai?

Taip. Ir idėjos, užgimstančios mano galvoje, „nusėda“ būtent kolekcijose. Man patinka pats procesas – vizijos užgimimas, jos išnešiojimas ir jos realizavimo galimybių paieška. Aš pats važiuoju į dirbtuves ir visada tariuosi su savo meistrais. Jei jie turi man patarimų, visada dėkoju, nes trys mąstančios galvos geriau nei viena. Didžiausias malonumas matyti, kaip užgimusi idėja tampa realiu, apčiuopiamu dalyku. Paskutinės paleistos į gyvenimą idėjos – naujausia kolekcija – bus pristatomos Milano mados savaitėje.

Kaip rūbas atskleidžia žmogų?

Dizaineris iš rūbo gali skaityti informaciją, kaip kad psichologas – iš kūno kalbos. Rūbas daug pasako apie žmogų: jo charakterį, gyvenimo būdą, net profesiją. Aš labai mėgstu stebėdamas žmones bandyti atspėti jų profesiją, veiklą. Ir skaitytojams rekomenduoju – labai geras vaizduotės lavinimo žaidimas. (Šypsosi – aut. past.) Pabandykit, smagiai praleisite laiką.

Kaip rūbas gali padėti pabrėžti savo individualumą?

Mano patarimas labai paprastas: nereikia pirkti rūbo tam, kad pasipuikuotumėte prieš kitus, arba tik dėl to, jog manote, kad jis labai madingas. Pirkite tam, kad ir išlaikytumėte savo stilių, ir jaustumėtės komfortiškai – ne dydžio, ne audinio prasme, o širdimi, vidumi. 

Prancūzų  filosofas G. Bachelard rašė: „Mada ieško paslapties.“ Lorenzo, kokią paslaptį Tu atskleidi mada? Ką Tau reiškia mada?

Mados paslaptis tokia, kad per ją aš kalbuosi su žmonėmis. Mada – tai mano liežuvis, mano kalba. Žmonės, kuriems patinka mano kolekcijos, kūriniai, išgirsta, supranta tą mano kalbą, pasakytą ne žodžiais. Net jei aš Italijoje, o jie Afrikoje ar Antarktidoje, išgirsta mane per mano kūrinį. Tai – kaip telepatija. Aš pajuntu, kai žmogus išgirsta mane, džiaugiasi mano gaminiu ir siunčia savo energetinį džiaugsmo rutuliuką man. Mano kūrybinis impulsas pamaitinamas tuo grįžtamuoju energetiniu ryšiu ir aš vėl puolu kurti. 

Ar kiekvienas gali būti stilingas?

Taip. O tam reikia visai nedaug: mylėti save ir namuose turėti bent vieną veidrodį. (Juokiasi – aut. past.)

Ar tu laikai save stilingu?

Taip. Ir esmė netgi ne drabužiai. Aš, ko gero, ir nudistų paplūdimyje jausčiausi stilingas. (Šypsosi – aut. past.) Stilingumas yra vidinė harmonija, darna. Juk jei nesutari su savimi, turi priklausomybę nuo alkoholio, narkotikų, žmonės tai jaučia, tavo aura negera. Džiaugiuosi, kad jaučiu harmoniją. Ji tarsi muzika, kurią aplinkiniai girdi, jaučia ir priima kaip mano stilių.

Ar kūrėjui reikalingas psichologinių žinių bagažas?

Psichologijos žinios tai kaip duona norinčiam išgyventi kūrėjui. Tai – intelektas, inteligencija. Mes, menininkai, kurdami norime perteikti žmonijai savo matymą, mąstymą, o tam reikia mokėti suprasti, pajausti kitus žmones. O kaip juos suprasi neturėdamas psichologinių žinių? Jos būtinos. Kūrėjas negali būti egoistas ir galvoti tik apie save ir kas jam patinka, reikia ieškoti ryšių ir sąsajų su kitais žmonėmis.

Lorenzo, Tu dažnai vartoji sąvoką „Made in Italy“. Kaip suprantu, ji Tau reiškia ne tik pagaminimo vietą. Papasakok.

„Made in Italy“ – žodžiai, dažnai nurodantys gaminio kokybę. Man jie reiškia dar daugiau – ne tik kokybę, bet ir stilių, net sakyčiau, kokybišką meno, pastatų, žmonių stilių. Tai – elegancija, kurią italas gauna dar su motinos pienu, kuri yra jo kraujyje ir DNR. Galbūt net paprastas italas, gyvenantis šalia Koliziejaus ir ryte einantis pro jį į darbą, atrodo elegantiškai vien dėl to, kad jis kasdien įkvepia oro, prisotinto kultūros, meno, istorijos ir estetikos. Aš manau, jog žmonės sugeria tą kultūrą ir paskui ji atgimsta jų stiliuje, elegancijoje. Stiliaus, elegancijos, kultūros pavyzdys man yra Italijos mados rūmų prezidentas Mario Boselli. Net kalbėdamasis su juo telefonu pasisemi geros energijos, kultūros, praturtini save. Jis turi tokį stilių, kokiu negali pasigirti net Italijos premjeras, nes visų pirma stilingas to žmogaus vidus. Tai ir yra „Made in Italy“: viskas susiję, prieš susipažindamas su kokybišku gaminiu, Tu turi pažinti „kokybišką“ žmogų, kuris jį sukūrė. 

Lorenzo, kokių dar turi sumanymų, kuriuos norėtum įgyvendinti?

Sumanymų turiu labai daug ir visus juos noriu įgyvendinti. Kai man bus 80 ar 90 metų, noriu žiūrėdamas į savo nugyventą gyvenimą tarti: „Aš padariau viską, ką norėjau, ką galėjau padaryti.“ Tai – gyvenimo esmė. Taip turi būti.

Ar palinkėsi ką  nors skaitytojams?

Net jei viskas klostosi ne taip, kaip tu suplanavai, niekada neatsisakyk savo svajonės. Tikėti savimi – tai vienintelis kelias į sėkmę.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus