• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kūno kalba žalioms

Autorius: parengė L.Mureikaitė
2014-03-08 10:00:00

Kūno kalba žalioms
Dreamstime nuotr.
Moki žodį – žinai kelią, bet jei suvoki ir daugiau, nei tas žodis pasako – sugebėsi tai panaudoti siekdama savo tikslo! Jei nori visiems ir kiekvienam ką nors įrodyti, visų pirma išmok tai padaryti nebyliai.

Bendraudami su pašnekovu gauname informaciją, kurios tik 7 proc. sudaro pasakyti žodžiai, 38 proc. – balso tembras, intonacija, ir net 55 proc. – kūno kalba. Taigi kūno kalbos išmanymas – pakankamai rimta investicija į kasdieninio bendravimo mokslą.

1 pamoka. Stebėk!

Užuot nuobodžiavusi stovėdama eilėje, važiuodama viešuoju transportu ar žiovavusi  ilgame skyriaus susirinkime, išmok stebėti žmones. Kaip jie stovi, kaip eina, kalba, kokiais gestais ir mimika palydi savo žodžius, ar visada jų nuotaika atitinka jų pasakytus žodžius? Štai gairės, į ką vertėtų atkreipti dėmesį:

Veidas. Tai išraiškingiausia kūno vieta. Klaidžiojantis žvilgsnis, nuolatinis žvalgymasis į šalis, akių nukreipimas nuo pašnekovo dažnai išduoda nerimą. Galva palenkta pašnekovo pusėn – susidomėjimas, atidumas, tačiau jei į pašnekovą pakreiptas tik veidas, o visas kūnas pasuktas į kitą pusę – tai gali reikšti nesąmoningą pašnekovo vengimą, antipatiją.

Akys. Tiesus, atviras žvilgsnis – stiprybė. Jei prie atviro žvilgsnio lūpose dar žaidžia vos pastebima šypsena – pašnekovui jaučiami šilti jausmai. Skvarbus žvilgsnis ir kietai sučiauptos lūpos gali reikšti agresiją ar baimę. Žvilgsnis prisimerkus ar šnairuojant – žmogus jaučiasi saugus, ramus ir yra susidomėjęs.

Rankos. Rankomis gestikuliuojama laisvai, jos nesuspaustos, nesukryžiuotos – žmogus pašnekovo atžvilgiu nusiteikęs draugiškai, jaučiasi lygiaverčiu pokalbio dalyviu. Sukryžiuotos ant krūtinės rankos – nesąmoningas atsiribojimas nuo pašnekovo, gali būti, jog žmogus situacijoje jaučiasi kiek nejaukiai. Už galvos sunertos rankos liudija, kad pašnekovas jaučiasi viršesnis, pranašesnis.  Jei žmogus kalbėdamas dažnai suveda ir vėl išskiria delnus ar pirštus – nori suteikti savo žodžiams svarumo. Dažni gestai kalbant parodo entuziazmą, susidomėjimą pokalbiu, tačiau pernelyg daug gestų jau gali reikšti nervingumą ir jaudinimąsi. Beje, ypač vertėtų atkreipti dėmesį, jei pašnekovas ranka prisidengia burną – vadinasi, jis jau nori kažką pasakyti, tačiau dėl kažkokių priežasčių delsia ir nesiryžta.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus