• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

(Ne) Nusivylusios namų šeimininkės

2009-04-17 00:00:00

(Ne) Nusivylusios namų šeimininkės
lsveikata.lt; Jupiterimages nuotr.

Kadangi kiekvienai moteriai daugiau ar mažiau tenka užsiimti namų reikalais, visas moteris sąlyginai būtų galima suskirstyti į namų šeimininkes pagal pašaukimą ir iš prievartos.

Namų šeimininkė pagal pašaukimą - tai moteris, kuriai buities reikalai teikia malonumą. Ji nebūtinai turi sėdėti namuose ir rūpintis buitimi. Pavargusi po darbo dienos ji vis dėlto nesugeba ramiai žiūrėti televizoriaus, nes žino, kad kriauklėje liko neplauta viena lėkštė. Namų šeimininkė pagal pašaukimą atsikelia ilgokai prieš tai, kol laikas ruoštis darbą, ir tvarko namus. Jos jėga - meilė darbui ir buičiai.
 
Kad suprastumėte, kas yra namų šeimininkė iš prievartos, pavyzdžių ilgai ieškoti nereikia. Kiekviena mūsų turi draugių ir pažįstamų, kurios tapo iliuzijų aukomis ir nusprendė vis dėlto paaukoti karjerą šeimos labui. Bet kokiu atveju namų šeimininkės statusas nebuvo nė vienos jų svajonių viršūnė. Priversta būti namuose tokia moteris neranda, kaip išlieti savo energijos, ir pradeda nekęsti visų pareigų, kurias kitomis aplinkybėmis atliktų visai ramiai.

Psichologai namie šeimininkaujančias moteris skirsto į tam tikrus tipus:

Pirmasis tipas - virėja
Jos niekada neišleis jūsų iš namų nepamaitinusios pirmuoju, antruoju patiekalu ir desertu. Namų šeimininkė virėja, neįsivaizduojanti gyvenimo be virtuvės, jums praneš čia radusi savo pašaukimą. Ji gali nekęsti ir atvirai ignoruoti kitas ūkio sferas, net samdytis žmones kambariams sutvarkyti ar vaikams prižiūrėti. Tačiau vargu ar kuris nors namiškių galėtų pasikėsinti į jos valdas virtuvėje.

Antrasis tipas - mama
Ji visada žinojo atsiradusi pasaulyje vien tam, kad pagimdytų ir išaugintų vaiką. Tai jai svarbiau už bet kokį darbą ar karjerą. Ji nemiegojo naktimis, negalėdavo į jį atsižiūrėti, o dabar sako “mes” net tais atvejais, kai kalbama tik apie vaiką. Tokia namų šeimininkė visada buvo aukso vertės: išauginti tikrą žmogų gali tik stipri asmenybė.

Trečiasis tipas - poilsiaujančioji
Bet kuris darbas - ne jai. Tokia moteris stengiasi sėkmingai ištekėti, pagimdyti vaiką, pasamdyti jam auklę, o vyrui - tarnaitę, pati tuo tarpu laiką skirti tik sau. Ji lankosi sporto salėje, skaito madų žurnalus, susitinka su draugėmis kavinėje.

Ketvirtasis tipas - tobulėjančioji
Tobulėjančiajai namų šeimininkei koktus bet koks neveiklumas, todėl ji užsirašo į landšafto architektų kursus, skaito filosofines knygas, užsiima joga ir mokosi anglų kalbos, dainuoja, piešia ir daro viską, kad kiekvieną dieną sužinotų ką nors nauja.

Penktasis tipas - visų galų meistrė
Moka įkalti vinį ir pakabinti lentyną, nelaukia pareinant vyro, kad jis išneštų šiukšles. Atrodytų, svajonių moteris, tačiau neretai vyrai šalia tokios moters jaučiasi nevisaverčiai.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus