• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nuostatos ir įsitikinimai (I dalis)  1 

Autorius: Diana Šimanskytė
2010-02-24 08:00:00

Nuostatos ir įsitikinimai (I dalis)
flickr.com nuotr.
Jurgita Skaisgirytė

“Vaistai būtini ne visada. Visada būtinas tikėjimas, jog pasveiksi” - Norman Cousins

Jis gėrė, vartojo narkotikus, buvo piktas ir žiaurus, kelis kartus bandė žudytis. Dabar jis kali nuteistas iki gyvos galvos už gėrimų parduotuvės kasininkės, „pasipainiojusios jo kelyje“, nužudymą.

Jis turi du sūnus, kurių amžių skirtumas – tik vienuolika mėnesių. Vienas jų yra „tikras tėvelis“: leidosi narkotiku, vogė, smurtavo ir dabar kali už pasikėsinimą nužudyti. Tačiau jo brolis visiškai kitoks: jis augina tris vaikus, džiaugiasi santuokiniu gyvenimu ir, regis, yra išties laiminga. Jis vadovauja vieno didelio koncerno regioniniam padaliniui. Darbas jam yra įdomus ir teikiantis pasitenkinimą. Jis stiprus, sveikas, nevartoja nei alkoholio, nei narkotikų.

Kodėl šie du jauni vyrai, augę toje pačioje aplinkoje, tapo tokie skirtingi? Jų abiejų buvo paklausta: „Kodėl tu gyvenime pasukai būtent tokiu keliu?“ Stebėtina, kad abu atsakė bemaž vienodai: „O koks dar aš galėjau užaugti turėdamas tokį tėvą?“

Žmonės dažnai linkę tikėti, kad jų gyvenimus valdo išoriniai įvykiai ir kad aplinka lėmė tai, kokie jie yra šiandien. Mus kuria ne išoriniai įvykiai, bet mūsų nuostatos bei įsitikinimai apie tai, ką tie įvykiai reiškia.

Supraskite štai ką: tikrai ne aplinka, tikrai ne išoriniai įvykiai, bet tai, ką tie įvykiai mums reiškia – kaip juos sau aiškinamės – lemia, kas mes esame šiandien ir kas būsime rytoj. Nuo to, kokios bus mūsų nuostatos ir įsitikinimai, priklausys, kaip prabėgs mūsų gyvenimas: džiaugsmingai ar nelaimingai ir nykiai. Nuostatos vienus padaro herojais, kitus nevilties valdomais žmonėmis.

Nuostatų prigimtis

Koks yra nuostatų bei įsitikinimų vaidmuo? Nuostatos bei įsitikinimai mums „praneša“, kokie gyvenimo epizodai ir įvykiai sukels skausmą, o kokie – malonumą. Kai gyvenime kas nors atsitinka, smegenys užduoda du klausimus: ar tai reikš skausmą ar malonumą? Ką dabar turėčiau daryti, kad išvengčiau skausmo ir patirčiau malonumą?

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
gnh
2010-02-24 09:55:09
Sutinku su siomis mintimis. Bet juk sudetinga isguiti tas nuostatas is savo kasdienybes.