• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar mėgstate šokoladą taip, kad apie jį... parašytumėte knygą?

Autorius: „Versus aureus“ info.
2010-01-28 15:00:00

Ar mėgstate šokoladą taip, kad apie jį... parašytumėte knygą?
„Versus aureus“ foto.
Kas gali dabar pasakyti, kuri aistra – šokoladui ar rašymui – privertė garsią rašytoją Joanne Harris griebtis plunksnos? Tačiau ji įrodė, kad mėgautis gardumynais iš tiesų verta, o „papilnėjimas“ nuo jų turi ir gerąją prasmę – jei kalbėsime apie pasaulio literatūros lobyną. Būtent Joanne Harris parašė garsųjį „Šokoladą“, pagal kurį buvo pastatytas filmas su Juliette Binoche ir Johnny’iu Deppu, pelnęs Oskaro nominaciją.

 

Daugelis skaitė ir jos „Penkis ketvirčius apelsino“ ar „Gervuogių vyną“ – romanus, perteikiančius tikrą Pietų Prancūzijos dvasią, parodančius išskirtinę šio krašto maisto ir vyno kultūrą. Pajusti tikrų prancūziškų skonių ir aromatų dvelksmą bei pabendrauti su mylima autore jau netrukus galės ir Vilniaus knygų mugės lankytojai!


Prancūzės ir anglo šeimoje gimusi Joanne Mich?le Sylvie Harris nuo pat mažens buvo apgaubta skonių ir kvapų magijos. Joanne, kaip ir žymiausio jos romano „Šokoladas“ veikėja Anuka, nuo mažens sukiojosi savo senelių saldumynų krautuvėlėje, jos šeima puoselėjo turtingas maisto gaminimo ir folkloro tradicijas. Vaikystės vasaras Joanne praleido šeimos viloje Prancūzijos Nuarmutjė (Noirmoutier) saloje, kur per ilgas atostogas net pamiršdavo... anglų kalbą! Baigusi viduramžių kalbų studijas Šv. Kotrynos koledže, Joanne dirbo mokytoja, išleido knygas „The Evil Seed“ (1989 m.) ir „Sleep, Pale Sister“ (1993 m.). Tarptautinį pripažinimą ir sėkmę atnešė trečioji knyga „Šokoladas“ (1999 m.), išleista daugiau nei keturiasdešimtyje šalių ir įkvėpusi sukurti garsųjį filmą.


Joanne Harris vėliau parašė dar devynias knygas, tarp jų – „Džentelmenai ir žaidėjai“, „Runų ženklai“, „Ledinukų bateliai“, kurias lietuvių kalba jau išleido leidykla „Versus aureus“. Lietuviškai ketinama išleisti ir naujausią jos romaną „Berniukas mėlynomis akimis“ („Blue Eyed Boy“), kuris Didžiojoje Britanijoje pasirodys šių metų balandį. Šioje šalyje itin populiarios Joanne’os Harris kartu su kulinare Fran Warde parašytos receptų knygos „Prancūzų virtuvė“ ir „Prancūziškas turgus“. Be kita ko, Joanne’ai Harris netgi priskiriama naujo žanro – „gastroromano“ (angl. gastroromance) – sukūrimo garbė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus