• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Baltos lankos“ netrukus pristatys naują Andriaus Užkalnio knygą „Prijaukintoji Anglija“.

Autorius: Baltos Lankos
2010-11-30 17:00:00

Baltos lankos“ netrukus pristatys naują Andriaus Užkalnio knygą „Prijaukintoji Anglija“.

Pirmoji žurnalisto ir keliautojo Andriaus Užkalnio knyga „Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį“ tapo bestseleriu: prieš 2009 metų Kalėdas visas tiražas buvo išpirktas per rekordiškai trumpą laiką – kelias savaites, o knyga puikavosi visų knygų platintojų populiariausių knygų sąrašų viršūnėse. Kaip ir antroji autoriaus knyga „Kelionių istorijos“, „Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį“ tebėra viena perkamiausių „Baltų lankų“ knygų. Įkvėptas pirmųjų kūrinių sėkmės, Andrius Užkalnis dar šiais metais pristatys lietuviško vadovo po Jungtinę Karalystę tęsinį „Prijaukintoji Anglija“.

„Ar tai – tas pats Andrius Užkalnis, aistringai šlovinamas ar dar aistringiau murkdomas srutose interneto komentatorių?“ – klausia Justinas Žilinskas. Taip, tas pats, kurio pastabumas ir glaustas, lakoniškas stilius pelnė visos Lietuvos skaitytojų simpatijas. Naujojoje knygoje Andrius Užkalnis tęsia ir plėtoja pirmoje knygoje pradėtas temas. Ypatingą dėmesį jis skiria vaikų auklėjimui, mokykloms, šalies sveikatos apsaugos sistemai, darbo Anglijoje paieškai ir angliškam humorui. Autorius nuosekliai atskleidžia kiek keistas lietuviui šalies tradicijas ir papročius. „Viskas, kas keista Anglijoje, turi priežastis“, – nepavargsta aiškinti Andrius Užkalnis.

Viena iš autoriaus nuodugniai gvildenamų temų yra mišrios santuokos su lietuviui neįprastos tautybės, kartais ir su egzotiško mūsų kraštui tikėjimo ar kitos odos spalvos žmonėmis. Apie tai Lietuvoje tik pradedama kalbėti, nors problemų, susijusių su mišriomis santuokomis, jau iškyla. Ar tradicinės lietuviškos šeimos priima egzotiškus kitataučius į savo gretas? Ar galės mišriose santuokose gimę vaikai gyventi Lietuvoje? Koks likimas laukia lietuvaičių merginų, ištekančių svetimos kultūros ir papročių šalyse?

Emigracija Lietuvos spaudoje paprastai yra linksniuojama kaip nelaimė, o išvykstantys lietuviai pristatomi kaip tikri vargšai bedaliai. Andrius Užkalnis apie Anglijos lietuvių pasiekimus pasakoja su pasididžiavimu. Jo knygos atskleidžia ir įrodo visų žinomą, bet nenoriai pripažįstama tiesą, kad svetima šalis išeiviams iš Lietuvos dažnai pasiūlo net geresnes sąlygas nei saviems piliečiams.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus