• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Baltų Lankų leidyklos pasiūlymai Jums

Autorius: Baltos Lankos
2010-10-17 09:00:00

Rudeniu kvepiančios knygyno "Baltos Lankos" knygos, kurios sudomins kiekvieną.

Pateikiame net trijų, itin įdomių knygų anotacijas.

1) "Prisiminimų dienoraštis" - tai knygelė, kurią pildys pats vaikutis. Puikus laisvalaikio praleidimo būdas vaikučiui. Dažnas su dideliu susidomėjimu pildys atsakymus į jau knygelėje pateiktus klausimus: Kokia mano vardo istorija? Kaip tėveliai atrodė vaikystėje? Kaip jaučiuosi mokykloje? Ką daryčiau, jei būčiau milijonierius?.. Tai tik keli iš daugelio klausimų, į kuriuos turi atsakyti „Prisiminimų dienoraštį“ pildantis vaikas. Rinkdamas informaciją, rašydamas apie savo vaikystę, šeimą, draugus, kasdienius potyrius bei pomėgius jis geriau pažįsta save ir kitus, suvokia savo unikalumą, įgyja pasitikėjimo. Popieriaus lape išsakydmas norus ir svajones vaikas leidžiasi į ateities kelionę, kuri veda savarankiško gyvenimo link.
 
'
 
2) Knygoje „Kas peš, kas raus“ autorė Irena Butautienė pateikia per dvidešimt metų sukauptą patirtį dėstant žaidimų organizavimo metodiką tuometinėje Vilniaus konservatorijoje. Tai praktinė ir teorinė priemonė visiems, nepraradusiems noro kurti, džiaugtis ir fantazuoti. Knyga padės tėvams ir pedagogams, užklasinės veiklos kolektyvų bei folkloro grupių vadovams smagiai ir turiningai leisti laiką su vaikais, ugdyti jų kūrybingumą ir tobulinti bendravimo įgūdžius.
 
Leidinyje yra daugiau nei 200 įvairiausio pobūdžio – ikimokyklinių, šeimos, mokyklinių, liaudies, skautų ir kitokių – žaidimų. Pateikiama ir metodinės medžiagos, kaip organizuoti ir vesti žaidimus. Beveik visi aprašyti žaidimai buvo išbandyti per pedagogines praktikas įvairiuose kolektyvuose, mokymo įstaigose, neįgaliųjų ugdymo centruose.
 
Autorė linki linksmai, turiningai pramogauti, nenuobodžiauti kelionėje ar išvykoje. Tegul žaidimas teikia poilsį ir džiaugsmą!
 

3) Mary Crow Dog, dar žinoma kaip Mary Drąsusis Paukštis, gimė 1953 m. Rosbado indėnų rezervacijoje Pietų Dakotoje (JAV). Ji kilusi iš sijų, vienos iš septynių lakotų genčių, nors turi ir baltaodžių kraujo. Šioje knygoje Mary pasakoja nepaprastą savo ir savo vyro giminės istoriją nuo senų laikų iki XX amžiaus 6–8 dešimtmečio. Apie tai, ką reiškia būti indėnu baltųjų pasaulyje, apie prievartą, skurdą, nuolatines klajones, pažeminimus ir nepaliaujamą kovą. Apie 1968 m. kilusį Amerikos indėnų judėjimą dėl teisių, kuris pirmiausia buvo dvasinis judėjimas, o jo šerdis – senoji religija.
Šis gyvas ir turtingas Raudonosios tautos moters liudijimas, supažindinantis mus su Amerikos indėnų kultūra, apeigomis ir paslaptingomis ceremonijomis, šiandien be galo svarbus, norint suprasti, ką ne vieną šimtmetį iš tiesų teko patirti seniesiems Amerikos gyventojams.

...aš gimiau tarp Šėlstančio Žirgo gentainių. Po to, kai gimė mano sesuo Sandra, gydytojai pašalino motinai gimdą, ją, galima sakyti, sterilizavo be jos sutikimo, kas tais laikais buvo įprasta ir ko buvo
atsisakyta vos prieš kelerius metus, taigi neverta to nė minėti. Yra žmonių, kurie mano: kuo indėnų mažiau, juo geriau. Pulkininkas Chivingtonas taip įsakė savo kareiviams: „Žudykite juos visus, didelius ir mažus, iš glindų išsirita utėlės!“
Nežinau, ar esu baltaodė utėlė. Tikiuosi, kad esu. <...> Aš – iyeska, mišrūnė, taip mane vadindavo baltaodžiai vaikai.

Mary Crow Dog turi šešis vaikus, su jauniausiuoju Rudi gyvena Rosbado rezervacijoje Pietų Dakotoje.
1991 m. Lakotų moteris pelnė Amerikos knygos apdovanojimą.
1994 m. pagal ją buvo sukurtas vaidybinis filmas Lakota Woman, Siege at Wounded Knee.
 Serija: „Tikrosios patirtys“ skirta autentiškiems žmonių išgyvenimams. Tai dokumentinės istorijos, pasakojimai, kurie mus sieja, nes kalba apie mus ir tuos, kurie šalia.
 

Sudomino? Skubėkite į knygyną ir išsirinkite tą knygą, kurios dabar labiausiai norite.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus