• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Dykumos Ugnis“: prakeiksmą nešantis deimantas, apgaulinga meilė ir kerintis Namibijos grožis

Autorius: Arnoldas Šatrauskas
2012-05-09 08:00:00

„Dykumos Ugnis“: prakeiksmą nešantis deimantas, apgaulinga meilė ir kerintis Namibijos grožis
Namibija. Valstybė pietvakarių Afrikoje, Atlanto vandenyno pakrantėje. Pavadinimas kilęs nuo Namibo dykumos, kuri dengia visą šalies pakrantę. Tiesą sakant, beveik visą šalies teritoriją sudaro dykumos, iš kurių garsiausios yra dvi: jau minėtas Namibas ir įžymusis Kalaharis. Karštis, sausra ir... šaltis. Dieną temperatūra gali kilti iki keturiasdešimties laipsnių karščio, o naktį atvėsti net iki užšalimo. Tai žemės ūkio šalis, kurioje dominuoja gyvulininkystė.

 Daugiausia – karakulinių avių auginimas. Tai ir kalnakasybos šalis, kurioje išgaunamas didelis kiekis labai kokybiškų brangakmenių. Brangakmenių, kurie vieniems kelia pasigėrėjimo ir nuostabos jausmą, o kitiems neša mirtį ir prakeiksmus. Štai tokioje neįprastoje aplinkoje ir vyksta vokiečių rašytojos Karen Winter romano „Dykumos Ugnis“ veiksmas, nuo pat pirmųjų puslapių įtraukiantis skaitytoją į egzotikos ir nuotykių pasaulį, bei kviečiantis neakivaizdžiai pažinti šią nepaprastai įdomią ir legendomis apipintą šalį.

Namibija. 1959-ieji. Didžiulės savanos viduryje, kalvos papėdėje, driekiasi avininkystės ūkis, šalia kurio stūkso Zaldenų Kalvos namas – tikras vokiškos kolonijinės architektūros pavyzdys. Nuo 1884-ųjų iki 1915-ųjų metų Namibija buvo Vokietijos kolonija, oficialiai vadinama Vokiečių Pietvakarių Afrika, tad tiek architektūroje, tiek vietinių fermerių, išeivių iš Vokietijos, buityje, vyrauja griežta, vokiška tvarka. Kalvos name gyvena dvi Zaldenų giminės palikuonės: motina Roza bei jos dukra Ruta. Roza Zalden gimė čia, Namibijoje, išeivių iš Vokietijos šeimoje, tačiau nors ji niekada ir nesilankė tėvų gimtinėje, dievino visa, kas vokiška. Rozos vyras miręs, o jos motina, Rutos senelė, prieš daugybę metų paslaptingai dingo, tad dabar visa darbų našta gula ant gležnų moterų pečių.

Tačiau sunku surasti skirtingesnius žmones nei motina ir jos duktė. Jeigu Roza Zalden nekentė fermos, nemėgo avių ir jau daug metų svajojo apie gyvenimą miesto viloje, tai jos dukra Ruta tiesiog alpėjo nuo gyvenimo fermoje ir kasdienių ūkio darbų. Ruta Zalden – linksma, sumani, nepaprastai darbšti ir garsėjanti savo kandžiu liežuviu mergina. Ir nors mama Roza dukrai nuolatos primena, kad moterys sukurtos ne tam, kad augintų avis ir vadovautų, Ruta mamos priekaištus dažniausiai praleidžia pro ausis. Juk ji tokia šaunuolė! Pirma avių kilnojimo rungtyje, geriausia jojimo su kliūtimis ir avių suginimo varžybose.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus