• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Eli.lt kokteilis: Ar ne per daug statai ant kortos?  5 

Autorius: Bazilė
2012-01-27 00:12:00

Eli.lt kokteilis: Ar ne per daug statai ant kortos?
Dreamstime nuotr.
Jei jis mane paliks – neištversiu. Jei neteksiu šio darbo – viskas baigta. Jei iki 30 metų neturėsiu savo namo – aš niekam tikusi. Jei iki atostogų nenumesiu 5 kg – nesirengsiu bikinio.

Pažįstami teiginiai? Tikiu, kad panašių prigalvotum dar bent dešimtį-kitą. Ir visus juos sieja vienas kriterijus: jeigu staiga neteksi/neįgyvendinsi/neturėsi to, ko nori – gyvenimas baigtas.

Skirtingais gyvenimo etapais keliame sau skirtingus tikslus. Bet kartu mintyse suformuluojame savotiškas antitezes: jeigu ne..., tai... Jos skamba kategoriškai ir net grėsmingai. Atrodo, tarsi su likimu loštum kortomis: jis tau mestelėjo kokią damą ar karalių, o tu ir pastatei viską, ką turėjai. Juk turi pasisekti, tiesa? Kertu lažybų – panašiai galvojo ir tie, kurie visas savo santaupas ir netgi pačią piniginę su „Ačiū“ nuolaidų kortele pralošė kazino.

Ar nepastebėjai, kad visas savo viltis, svajones ir apskritai gyvenimo džiaugsmą pastačiusi ant vienos kortos tampi panaši į senovės tamsuolį, kuris šventai tikėjo, jog pasaulis laikosi ant trijų banginių. Tiesą sakant, tavo variantas net šiek tiek blogesnis – užsiropšti vienam vargšui banginiukui ant sprando ir jau tikiesi, kad jis nepurkštaudamas atlaikys visas tavo svajones ir iliuzijų pilis.

Tuo banginiu gali tapti bet kas: mylimas žmogus, mėgstamas darbas, dievinama atžala... ir netgi rūbų spinta – nesistebėk, ne taip jau mažai žmonių į ją sukiša visą savo gyvenimo prasmę. Ir jei tik šis tavo banginis sumanys tėkštelėti uodega ir dėti į kojas (o tiksliau – pelekus), – tavo pasaulis ne susvyruos. Jis tiesiog nugarmės prarajon.

Išdavė mylimasis? Nebėra prasmės gyventi! Pažemino pareigose? Jautiesi tokia nevykėlė, kad nė nebeieškai atsarginio varianto. Mylėta ir popinta atžala liko mokykloje antriems metams? Katastrofa, kaip dabar reikės giminaičiams ir kaimynams į akis pažiūrėti?! Tavo finansai susvyravo ir nebegali nusipirkti nieko naujo ateinančiam pavasario sezonui? Vaje, dabar tai jau tikrai niekur negalėsi išeiti!

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
to Eva
2012-01-27 11:07:55
pritariu. tikrai gyvename ne dėl darbo.
Eva
2012-01-27 10:14:39
Darbas, be abejo, stiprus banginis. Bet net ir be papildomo CV juk turėtų būti kitų dalykų - meilė, šeima, hobis, galų gale kad ir kokia pasitenkinimą kelianti labdaringa veikla. Paradoksalu, bet bent jau aš darbą susiradau kaip tik per savo hobį, darbo kaip tokio tuo metu nė neieškodama.
Bella
2012-01-27 09:54:09
O kas trukdo pagalvoti / pasiieškoti atsarginio varianto? Niekada nedirbau tik vieno darbo, visuomet turiu papildomus. O jei neturiu, tai bent jau cv portaluose žiūriu, kokios specialybės yra populiarios, kokie cv yra rašomi ir pan - kad turėčiau supratimą, kas darosi rinkoje.