• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Eli.lt kokteilis: Mus išauginusi jūra...  2 

Autorius: Miledi
2011-03-11 07:52:00

Eli.lt kokteilis: Mus išauginusi jūra...
123rf.com

Pamenu, kai buvau visai maža, tėvai mane pirmą kartą nusivežė prie Baltijos jūros. Buvo karštas rugpjūčio mėnuo, visas dienas iki išprotėjimo kaitino saulė ir aš nepailsdama, įsitaisiusi ant dekio, valgiau ledus. Atostogos buvo puikios – saulė, ledai, smėlio pilys, kurias vis nuplaudavo jūros vanduo... Atėjus paskutiniajai atostogų dienai, pamojavau jūrai, o ji vis ošė...bangavo... Visą kelią namo liūdėjau, kad nebeturėsiu kur statyti smėlio pilių, o ir ledų Vilniuje man niekas tiek daug neduos.


Po to įsimintino apsilankymo su tėvais prie jūros, buvau ten ir dar kelis sykius, tačiau nė karto nepajutau didžiulio susižavėjimo. Turbūt dėl to, jog man neįdomu vaikščioti aplink žmones, kurie guli lyg silkės prie jūros arba veidmainiauti, kad man patinka vakarais atliekama rusiška muzika.


Prieš kelias dienas, kai lauke spaudė šaltukas, tačiau saulė iš pat ryto kaitino lyg liepos popietę, susikrovėme reikalingiausius daiktus (fotoaparatą, termosą ir telefoną) ir sėdome į traukinį, kuris važiuoja Vilnius-Klaipėda. Kelionė buvo nuostabi jau vien tuo, jog pro traukinio langą mačiau gamtą, bėgiojančias stirnas, pavirtusias pušeles po vasaros audros... Penkios valandos neprailgo ir štai pagaliau moterėlė, pranešanti stotelių pavadinimus, pasakė: „Klaipėda, Klaipėda“ ir mes pakilome lipti.


Kelias link jūros apsnigtas, apledėjęs... Vasarą čia gausu prekeivių, o dabar tik ištikimos pušys neramiai siūbuoja, lenkiasi žemyn, sveikina mus atvykusius čia. Dar keli žingsniai... Vos keli metrai ir... išgirdau beošiančią jūrą! Ji liūliavo nesibaigiančią dainą ir pajūrio lankytojus.

 

Nubėgau nuo kalnelio žemyn, pribėgau prie jūros ir ištiesiau rankas į šalis... Pradėjau suktis, bėgti, norėjau kuo iš arčiau pajusti...užuosti...įkvėpti...jūros. Pirmą kartą šią nuostabią stichiją mačiau žiemą. Tai buvo pirmasis kartas, kai pamačiau ją užšalusią, bet vis tiek ištvermingai bemušančią bangas į krantą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Miledi
2011-03-11 10:15:58
Būtų dar vaizdingiau, jei pavyktų įkelti kelionės nuotraukas :)
bella
2011-03-11 09:47:23
ačiū už kelionę - labai vaizdinga... net pajutau vėjo gūsį :))