• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Eli.lt kokteilis: Nuo silkės iki svajonių  1 

Autorius: Bazilė
2010-12-23 00:00:00

Eli.lt kokteilis: Nuo silkės iki svajonių
123RF nuotr.
Jei būtų galima rinkti pačią neseksualiausią šventę, tikriausiai nesuklysčiau statydama ant Kūčių. Iš pradžių ta sumaištis parduotuvėse, bemaž kas antrą, net ir visai simpatišką moterį, paverčianti rėksminga turgaus boba, paskui – begalinė ruoša (o kaip gi kitaip, juk Kūčių esmė – Jo Didenybė Stalas), galiausiai visi apkvaista nuo aguonpienio ir išpampusiais pilvais patraukia miegoti. Laimė, papročiai leidžia bent jau stalo nenudengti – koks palengvėjimas kelias dienas plušėjusioms šeimininkėms!

Neprielankumą Kūčioms jaučiau nuo vaikystės. Tada jos nepatiko, nes vakaras buvo skirtas vien šeimai. O tai reiškia, kad į svečius nesugužės bendraamžiai pusbroliai ir pusseserės, kaip per kitas giminės šventes, kad televizorius nerodys nieko įdomaus ir teks knapsoti prie stalo vienumoje su tėvais ir tais nevalgomais 12 patiekalų (man, kaip ir daugeliui vaikų, silkė, pupelių salotos ir tirštas kisielius atrodė veikiau kaip lėta kankynė, o ne gardūs maisto produktai).

Paauglystėje jau išmokau vertinti silkę pataluos, bet per Kūčias ji man nėmaž nerūpėjo. Ak, ta pirmoji meilė. Nė dienos be Jo. Ir še tau, kad nori – Kūčios. Ir vėl su šeima (tai yra aš ir tėvai). Paskubom sukimšusi keletą kąsnių šio bei to lekiu prie telefono ir plepu, plepu, plepu. Žinoma, su mylimuoju. Kuris, vienturtis savo tėvų sūnus, taip pat „šventišką“ vakarienę su gimdytojais skubėdavo ignoruoti.

Neviliojo nei Kūčių burtai (tuomet mano gyvenime buvo horoskopų, chiromantijos ir numerologijos etapas, tad tokia veikla, kaip, antai, tvoros pagalių skaičiavimas ar batų dėliojimas link durų atrodė mažų mažiausiai nesusipratimas), nors iš esmės klausimai apie būsimąjį, apie tai, kas laukia ateinančiais metais, rūpėjo dar ir kaip.

Ir staiga viskas pasikeitė. Vienas bičiulis ėmė ir prieš Kūčias padovanojo žvakę. Papasakojo, esą ji užkalbėta burtininkės. Tereikia Kūčių naktį sugalvoti norą, uždegti žvakę, pažiūrėti į jos liepsną galvojant apie tą savo troškimą – ir... jis išsipildys.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Gabrielė
2010-12-24 10:13:02
visą eli.lt kolektyvą bei skaitytojus sveikinu su artėjančiom šventėm