• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Eli.lt kokteilis: Per kančias – į žvaigždes?  1 

Autorius: Bazilė
2011-11-04 00:07:00

Eli.lt kokteilis: Per kančias – į žvaigždes?
Dreamstime nuotr.
Veikiausiai buvo laikai, kai į žvaigždes žmonės prasimušdavo būtent taip – per kančias.

Štai J.S.Bachas iki išnaktų prie virpančios žvakės liepsnos studijuodavo ir perrašinėdavo natas. Be abejo, toks juodas darbas buvo ne tik tuščias laiko gaišimas. Tai buvo pagrindas, tas spygliuotas kelias, kuris vėliau šį didį žmogų atvedė iki neblėstančios pasaulinės šlovės žiedlapių. Nors tai ir kainavo pačiam kompozitoriui regėjimą.

L. van Bethovenas, be to, kad nuolat tobulino ir puoselėjo savo talentą, dar ir sąmoningai save pakankindavo ieškodamas įkvėpimo. Sakoma, naudodavo netgi tokį triuką: galvą apsipildavo šaltu vandeniu. Tikiu, genijaus kūrybai tai padėjo. Bet kas žino – galbūt vėliau toks šaltas dušas tapo ir viena jo apkurtimo priežasčių? Kas dabar besupaisys.

Onorė de Balzakas keldavosi dar saulei nepatekėjus ir gerdavo daugybę puodelių kavos. Kad galėtų rašyti iki pusiaudienio, kol niekas jam netrukdo. Turint omeny, kad šis brandaus amžiaus damų gerbėjas mėgdavo lankytis aukštuomenės vakarėliuose, toks dienos režimas atrodo tikra kankynė. Bet ko tik nepadarysi vardan kūrybos!

Net ir garsioji detektyvų karalienė Agata Kristi, sakoma, didžiąją dalį savo siužetų sugalvojo plaudama indus – kažkada prisipažino taip nekentusi šio darbo, jog neišvengiamai imdavusi galvoti apie žmogžudystę.

Akivaizdu, kad kelias į žvaigždes ne rožėmis klotas. Ne tik todėl, kad daugybės garsių žmonių vaikystė buvo sunki ar bohemiškos jaunystės dienos kupinos nepriteklių. Daugeliu atvejų ir dėl to, kad jie sąmoningai, ieškodami įkvėpimo, nevengdavo savęs pakankinti.

Dabar gi – viskas atvirkščiai. Jei žvaigždė kankinasi – anokia ji žvaigždė. Visi žavimės prabangiais apdarais, kuriais jie puošiasi, automobiliais, kuriais važinėja. Kur ten automobiliai! Va, kadaise Rytis Cicinas, būdamas estrados princo šlovės viršūnėje, yra prisipažinęs, kad net lašišą į pirkinių krepšelį dedasi ne todėl, kad iš tikrųjų nori būtent lašišos, o tik todėl, kad taip dera žvaigždei. Juk pamatę jo krepšelyje paprastas pieniškas dešreles gerbėjai gali pirštais užbadyti!

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
skaitytoja
2011-11-07 10:58:04
bravo!