• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Eli.lt kokteilis: Vintažinis ruduo  4 

Autorius: Bazilė
2011-10-14 08:31:00

Eli.lt kokteilis: Vintažinis ruduo
Dreamstime nuotr.
Paprastas žodis vieną rytą įpūtė viso ryto ginčą su kolege. Viename straipsnyje pavartojau žodį „vintažinis“. Tai pamačiusi kolegė iškart pasiūlė: gal paieškok lietuviškesnio atitikmens?

Na ir prasidėjo! Ko tik nemėginome abi sugalvoti. Ir „senas“, ir „sendintas“, ir „dėvėtas“, ir „retro“, ir netgi iki „antikvarinio“ prisikapstėme. Bet kaip nėra to atitikmens – taip nėra. Nes vintažas – tai šis tas stilingo, madingo, nors ir dvelkiančio senove. Tai ir močiutės sijono nėriniai, ir mamos mergautinė plaukų segė su nostalgiška dramblio kaulo rože... Visa tai kvepia žolelių arbata, cukruotų vaisių smilkalais, jaukiu butiku (beje, kalbininkų jau palaimintas žodis!), kuriame tarsi Kreivajame skersgatvyje iš filmo apie Harį Poterį sustingęs laikas, kur įėjus pamiršti viską pasaulyje ir pasineri į tą žaviai moterišką vintažo karalystę...

Nors tąkart atitikmens neradome, kolegė liko prie nuomonės, kad reikėtų verstis naudojant lietuvišką žodį, o aš, tarsi kaprizinga retro madmuazelė, treptelėjau kojele: bus „vintažinis“, ir jokio kompromiso!

Vintažas jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Jis nėra nei nukvakęs „senamadiškas“, nei pretenzingas „retro“. Jis jaukus ir savas, lengvai atpažįstamas ir lipte limpantis prie širdies. Ir netgi seksualus – kaip sena, gera misionieriaus poza, kai galima atsipalaiduoti ir mėgautis pojūčiais negalvojant, kaip čia išlaikius pusiausvyrą ir neišsinarinus kokio sąnario, bent jau iki kulminacijos (paskui, kaip sakoma, nors ir tvanas!).

Ir išties – argi mums, vietoje paprasto savaitgalio koncerto, taip reikia įsitikinti, ar žvaigždė geba dainuoti apipilama srutomis? Nors sakoma, kad auksas ir pelenuose žiba, kažkaip vis dažniau pagaunu save galvojant, jog visai nenorėčiau matyti to aukso pelenuose – geriau jau vintažinis variantas, kai auksas eksponuojamas ten, kur jam ir priklauso – brangenybių skrynelėje (arba, šiuo atveju, scenoje, apšviestas rampos šviesų).

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
skaitytoja
2011-10-16 16:49:23
Ta prasme - negali būti? Yra. Šiais laikais visko yra :))) Tik klausimas - ką pasirinkti. Kvailas komentaras...
aušra
2011-10-14 22:02:33
šiaip jau užkniso tas vintage, o ypač rūbai. kodėl negali būti konors ekstravagantiškesnio...
Jana
2011-10-14 10:38:37
Na va, išgirdau per M-1 žinias, kad pagrobtas Valatka, paskaičiau lryte, kad tai - bajeris, ir atsiverčiau šitą etiudą. Tikrai, akivaizdu: geriau romantiškas vintažas prie skanios arbatos, nei bulvarinės provokacijos, nuo kurių gali paspringti :(