• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Emigracija: ar tautiškumas šiandien svarbus?

Autorius: IEVA
2011-08-05 13:28:00

Emigracija: ar tautiškumas šiandien svarbus?
Kiek lietuvių išsibarstė po pasaulį besivydami svajonę ir kiek jų paliko šalį bėgdami nuo skurdo? Sunku dabar suskaičiuoti. Dar sunkiau atsakyti į klausimą, kodėl dauguma taip ir nebegrįžta į gimtinę, net jeigu gyvenimas užsienyje neišpildo lūkesčių. Kai kuriems emigracija atveria vartus į gyvenimą, vertą gražiausių padėkos žodžių likimui – kad taip nutiko, ir žmonėms, kuriuos sutiko vedami to paties likimo.

Praeityje garsi manekenė Asta Zajančkauskaitė prieš penkiolika metų į Milaną išvyko dirbti agentūroje „Elite“. Dabar moteris augina metų sūnelį Lucą ir gyvena viename elegantiškiausių Milano kvartalų Navigli rajone. Čia – jos ir gyvenimo draugo Pietro Lucerni butas ir studija. Pietro – garsus Milano fotomenininkas, jis fotografuoja Italijos, JAV ir kitų pasaulio šalių mados žurnalams, filmuoja, kuria vaizdo klipus. Asta organizuoja fotosesijas ir dirba kaip fotoįvaizdžio kūrėja. Mergina susipažino su Pietro fotografuodamasi „Just Cavalli“ fotosesijoje, tačiau istorija nebuvo tradicinė – atėjau, pamačiau, įsimylėjau...

Operos dainininkė Asmik Grigorian Lietuvoje vadinama operos perlu, o Vokietijos, kurioje Asmik šiuo metu gyvena ir dirba, kritikai šiemet jai negaili skambių komplimentų ir įvertinimų. Interviu su A. Grigorian skaitykite žurnalistės Monikos Pavasarytės straipsnyje „Sunkiausia – atsisveikinti“.
Jis atrodo ramus, mandagus – nežinodamas nė neįtartum, kad tai gana aštriu žaidimo stiliumi pasižyminti pokerio pasaulio asmenybė lietuvis Antanas Guoga-Tony G, gyvenantis Australijoje, tačiau nepamirštantis ir Lietuvos (ko verta vien jo pagalba Lietuvos krepšiniui!). Antano veikla – ne vien pokeris. Jis turi ne vieną įmonę, tačiau šį kartą pokalbis ne apie tai. Po pasaulį aktyviai keliaujančio Antano „Ieva“ klausia, kas jis jaučiasi esąs ir ar tautiškumas šiandienos pasaulyje jam atrodo svarbus.

Vieni emigruoja, kiti imigruoja. Italas architektas Marco Rotundo Lietuvoje – jau septyneri metai. Nors daugelis lietuvių ir italų puikiai supranta, kad skirtumas tarp Italijos ir Lietuvos kur kas didesnis nei atstumas tarp Vilnios krantų Vilniuje, Marco sugebėjo įrodyti, kad italas gali būti laimingesnis Lietuvoje nei gimtojoje Italijoje.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus