• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Įspūdžiai iš „Borjomi Odisėjos“ Himalajuose

Autorius: Sergejus Tichomirovas
2011-11-30 10:51:00

Įspūdžiai iš „Borjomi Odisėjos“ Himalajuose
Organizatorių nuotr.

Daugiau nei tris savaites tęsėsi projekto „Borjomi Odisėja“ ambasadorės Ingos Oršauskaitės kelionė vienose paslaptingiausių pasaulio vietų – Nepale ir Tibete. Himalajų kanų papėdėse įsikūrusiose šalyse apsilankiusi lietuvė siekė pažinti tikrąją, nuo užsienio turistų akių dažnai paslėptą nepaliečių ir tibetiečių gyvenimo pusę.

Kelionių agentūros „Voyage – Voyage“ kelionių vadovės I. Oršauskaitė ir lietuvių keliautojų grupės kelionė prasidėjo Nepale. Čia didelį įspūdį lietuviams padarė Bindapashini šventykla, kuri yra viena seniausių visame Nepale. Nors europiečiams gali atrodyti labai neįprasta, tačiau čia nepaliečiai vis dar aukoja gyvūnus - gaidžius, ožiukus, prieš tai juos gražiai papuošdami gėlių girliandomis, tarsi vesdami i šventę. Sutuoktinių poros atsineša rankose balandžių ir pasimeldę paleidžia juos į orą, prašydami dievų palaiminimo savo šeimai – beveik kaip Lietuvoje.

Vienas svarbiausių kelionės tikslų buvo pamatyti didingus Himalajų kalnus. Prie Anapurnos viršūnės „Borjomi Odisėjos“ dalyvė pirmą kartą šios kelionės metu iškėlė Lietuvos trispalvę – pirmoji viršūnė užkariauta, belieka pamatyti didingąjį Everestą.

Kelionės metu lietuviams teko sutikti pačių įvairiausių tautybių ir etninių grupių atstovų.

„Terai regione susipažinome su nuo seno čia gyvenančia tharų etnine grupe. Pagal vieną versiją, šios grupės atstovai yra princo Sidharto Gautamos – Budos – palikuonys. Tharai šimtus metų gyveno izoliuotą gyvenimą miškuose, todėl sugebėjo išsaugoti savitą gyvenimo būdą ir unikalią kultūrą. Dauguma jų iki šiol gyvena iš nendrių ir molio sulipdytuose namukuose, dekoruotuose spalvingais raštais. Beje, įdomu, kad tharai turi imunitetą maliarijai“, – pasakoja I. Oršauskaitė. 

Kelionę iš Nepalo į Tibetą I. Oršauskaitė pradėjo su dideliu nerimu. Nerimu dėl kalnų ligos, griežtos kinų patikros, žvarbaus oro ir daugybės netikėtumų, kurie gali užklupti pasiekus patį pasaulio stogą. Apsauga oro uostose griežta – jokių knygų susijusių su Dalai Lama, jokių žemėlapių, kuriuose Tibetas būtų pavaizduotas kaip atskira respublika įsivežti griežtai draudžiama. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 3KitasRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus