• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Jei namuose atsiras skeletas, neišsigąskite – galbūt tai „Malonusis ponas Skeletas“

Autorius: Šarūnė Riaubaitė
2012-07-08 14:30:00

Jei namuose atsiras skeletas, neišsigąskite – galbūt tai „Malonusis ponas Skeletas“

Derekas Landy – airių rašytojas ir scenaristas, išgarsėjęs kūriniais apie Skeletą Malonųjį. Nors rašytojas nesigiria, tačiau knygų serija apie šmaikštų detektyvą Skeletą Malonųjį pelnė ne vieną apdovanojimą (pvz., Airių dešimtmečio knygos, Red House vaikų knygos ir kt.). Rašytojas žaidžia galybę kompiuterinių žaidimų, skaito galybę komiksų ir žiūri galybę filmų. Galbūt ši Dereko Landy patirtis ir lemia, kad jo knygose apie Skeletą Malonųjį galybė intensyvaus veiksmo ir nuotykių, o visa tai papasakota žiauriai šmaikščiai ir vaizdingai. D. Landy sukūrė nuostabų pasaulį, kuriame pavojingi nuotykiai neatskiriami nuo gero humoro. Derekas Landy gyvena Airijoje su dviem milžiniškomis katėmis ir dviem milžiniškais šunimis, o su realiais žmonėmis kalbasi tik tada, kai privalo (žinoma, kartais juk nuo to neišsisuksi). 


Kas toks yra Skeletas Malonusis? Tai grakštus skrybėlėtas paslaptingas džentelmenas, šmaikštus detektyvas, galingas magas ir apgavysčių bei įsilaužimų meistras. Dvylikametės Stefani patarėjas, gynėjas ir globėjas (o gal reikėtų sakyti – bendrininkas, nes Skeletas Malonusis mergaite pasitiki ir jie abu sudaro šaunią komandą). Viskas puiku, tik viena smulkmena – Skeletas Malonusis miręs ir iš tikro tėra skeletas. Tačiau jam tai nė mažumėlės netrukdo, tai ar turėtų trukdyti mums – skaitytojams? Kiekvienas trokštų turėti tokį šaunų kompanioną kaip Skeletas Malonusis, ir visai nesvarbu, kad jis negyvėlis su žavia kaukoline šypsena. Iš šio detektyvo kaulinės burnos liejasi juokai, o jo kaukolėje užgimsta pačios žaviausios ir netikėčiausios idėjos. Skeletas Malonusis žavus dar ir tuo, kad nėra nuobodus „gerietis“ – reikalui iškilus jis gali būti ne tik šmaikštus, bet ir laaabai suktas. 


Dvylikametė Stefani Edžglėj –  kita pagrindinė knygos herojė. Apie save ji sako, kad yra eilinė mergaitė, per gyvenimą einanti su šypsena veide ir daina širdyje. Tačiau aš manau, kad ji ne eilinė, o drąsi ir užsispyrusi šaunuolė, puiki kovotoja ir gera draugė (bent jau Skeleto Maloniojo, o jo dėmesį tikrai ne kiekvienas gali pelnyti). Beje, Stefani – mergaitė juodais drabužiais. Ar tai ką nors primena, a?

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus