• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Knygos "Lestatas" recenzija

Autorius: Vaiva Kavaliūkaitė
2011-02-21 08:36:00

Knygos

Jei niekada nesate skaitę Anės Rais darbų ir norite pamėginti, mano patarimas jums yra toks: „Lestatas“ yra ta knyga, nuo kurios verta pradėti, vietoj geriausiai žinomo šios rašytojos romano „Interviu su vampyru“. Leiskite man paaiškinti.

Palyginus su pirmąja knyga, „Lestatas“ yra kiek kitoks. Čia mes susiduriame su visiškai kitokiu vampyru, nei prislėgtas ir pažeidžiamas Luisas pirmojoje A. Rais knygoje. Nesupraskite manęs klaidingai, knygoje „Interviu su vampyru“ Lestatas buvo antagonistas, tačiau pasakojimo pabaigoje pradedi manyti, jog tokia nuomonė yra klaidinga. Ta vienintelė mintis pastūmėjo mane perskaityti šią knygą, kad išsiaiškinčiau, kodėl Lestatas buvo toks, koks jis buvo.

Man be galo PATIKO skaityti apie tai, iš kur kilo Lestatas bei sužinoti VISKĄ apie senovės vampyrus, viską iki paties PIRMOJO vampyro. Lestato pasakojime skaitytojas keliauja per amžius, susipažįsta su kitais vampyrais, kurie papasakoja savąsias istorijas. Ši knyga yra tarsi kelionė po pasaulį — ji prasideda Senovės Egipte, tęsiasi Romoje ir pagoniškoje Europoje, nukelia į Prancūzijos revoliuciją, į senas, pūvančias (ir, turiu pridurti, kiek bauginančias) Paryžiaus kapines ir galiausiai grįžta į dabartinius laikus. Buvo SMAGU sekti Lestato kelionę ir sužinoti tiesą...tą pačią tiesą, kurios Luisas visą laiką ieškojo, bet niekada taip ir nesurado.

Visas pasakojimas yra įspūdingas ir apima amžius, per kuriuos Lestatas iš jauno nepatyrusio vampyro tampa emocionaliu, vienišu, piktu ir galiausiai nerūpestingu – toks jis yra ir San Francisko scenoje, kur turi savo pirmąjį pasirodymą 15 000 šaukiančių fanų akivaizdoje (Taip, 8-ajame dešimtmetyje Lestatas yra roko žvaigždė! Mano pirma mintis apie tai buvo „na jau!“ Tačiau vėliau tai tapo prasminga.)

Dabar Lestatui suteikiama proga papasakoti SAVO istoriją, ir tai priverčia mus (skaitytojus) suvokti, kad savo gyvenime jis prisikentėjo dar daugiau nei Luisas. Taip pat mes pamatome, jog Lestatas nėra piktadarys, tam tikra prasme jis yra tragiškas herojus. Iš tikrųjų Lestatas yra kur kas sąmojingesnis nei Luisas, ir tai yra dar vienas dalykas, kurio Luisas nemato. Lestatas yra švelnus, nekenksmingas, susimąstęs jaunas žmogus, kuris tiek daug prisikentėjo per savo gyvenimą, o vėliau buvo priverstas tapti vienu iš gyvų mirusiųjų, nuo šiol turinčių žudyti tam, kad pats išgyventų. Mums paaiškinama, kodėl Lestatas yra toks, koks yra ir kodėl jis elgiasi taip, kaip elgiasi. Ir tai yra velniškai įdomu.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus