• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Mary Higgins Clark „Susidvejinimas“: detektyvinės variacijos daktaro Džekilo ir pono Haido tema

Autorius: Arnoldas Šatrauskas
2012-06-18 18:12:00

Mary Higgins Clark „Susidvejinimas“: detektyvinės variacijos daktaro Džekilo ir pono Haido tema

Turbūt daugelis rašytojų paklausti papasakotų, kaip jiems kilo idėja parašyti vieną ar kitą literatūrinį kūrinį ir kas buvo tas akstinas ar lemiamas veiksnys, pasėjęs jų galvoje pirminę, dar žalią idėjinę sėklą. Ne išimtis ir detektyvinių romanų autoriai. Rašydami knygas, vieni šio žanro atstovai neieško įkvėpimo šaltinių iš šalies, o pasikliauja savo turtinga vaizduote. Kiti remiasi tikrais įvykiais, teismų stenogramomis ar dokumentais, sumaniai įvilkdami visą šią sausą ir nuobodžią informaciją į grožinės literatūros rūbą. 


Dar kiti elgiasi visiškai priešingai. Jiems užtenka mažytės kibirkštėlės, subtilios užuominos ir jų galvoje tarsi nedrąsus eskizas ima ryškėti visas būsimo kūrinio planas. Būtent tokiems autoriams ir priklauso amerikiečių rašytoja, detektyvinių romanų karaliene tituluojama Mary Higgins Clark. Idėja parašyti romaną „Susidvejinimas“ jai kilo nuo pačio paprasčiausio dalyko – autografo.


„Kartą į mane kreipėsi mano dukters Kerolės draugė, dirbanti meno terapeute Nacionaliniame disociatyvių sutrikimų gydymo centre Denveryje. Jos specializacija – daugybinės asmenybės sutrikimai. Gydytoja paprašė manęs autografo vienai savo pacienčių. Kai aš paklausiau, kokį vardą užrašyti knygos tituliniame lape, ji kiek sutrikusi tarė: „Tiesą sakant, net nežinau, kuri jos asmenybės pusių tuo metu skaitys jūsų knygą.“ Tai mane nepaprastai suintrigavo ir paskatino plačiau pasidomėti šiuo sutrikimu“, – prisimena Mary Higgins Clark.

1974-ųjų birželis. Ridžvudas. Naujasis Džersis. Maža mergaitė rožiniu maudymosi kostiumėliu, stovinti kelkraštyje ir rankose spaudžianti muzikinę dėžutę, iš karto atkreipė pravažiuojančių religinių fanatikų Biko ir Opalės dėmesį. Vieniša mergaitė – lengvas laimikis pagrobėjams. Keturmetė Džono ir Meri Kenjonų dukra Lora buvo palikta be suaugusiųjų priežiūros, o jos dvylikametė sesuo Sara buvo išėjusi į draugės gimtadienį. Kiti dveji smurto ir prievartos metai Lorai virto pačiais košmariškiausiais bei siaubingiausiais dvasios ir kūno išbandymais. Ir tik gelbstinti organizmo apsauginė reakcija, automatiškai užblokuota atmintis, neleido mergaitei paskęsti klampiame beprotybės ir pamišimo liūne. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus