• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Plati emocijų skalė romane „Žudiko dukterys“

Autorius: Emilija Merkytė
2012-06-20 09:18:00

Plati emocijų skalė romane „Žudiko dukterys“

Randy Susan Meyers – amerikiečių rašytoja, gimusi ir užaugusi Brukline. Vaikystėje R. S. Meyers mėgo klausytis tetos Telmos istorijų: baisias istorijas teta paversdavo tragikomiškomis, o būsimos rašytojos mintyse nuolatos sukdavosi klausimai: „Kas bus, jeigu?..“ ir „Ar jis/ji tai padarys?“ Knygos šiai istorijų mylėtojai buvo lyg maistas: mergaitė daug skaitė ir bent du kartus per savaitę pėdindavo į biblioteką. Dabar R. S. Meyers su vyru ir dviem dukromis gyvena Bostone ir veda rašymo seminarus. Ji yra negrožinės knygos  Couples with Children bendraautorė. Dukroms užaugus nutarė parašyti ir grožinį kūrinį.


R. S. Meyers dirbo su moterimis, tapusiomis smurto namuose aukomis, susidūrė su mušamomis, gyvenimo išvargintomis ir nelaimingomis moterimis, be to, pati išgyveno smurtą namuose. Ši patirtis paskatino parašyti knygą „Žudiko dukterys“, kurią lietuvių kalba išleido leidykla „Alma littera“. Autorė pripažįsta, kad rašyti buvo nelengva, nes ji siekė kiek galima tiksliau atskleisti emocinius išgyvenimus. Teigia, kad jos gyvenime knygos, prie kurių grįžtama, yra ne lengvo turinio istorijos, o kūriniai, kuriuose pasakojama apie stiprius išgyvenimus, ne tik teigiamas, bet ir šiurkščias emocijas ir rimtas dilemas. 


„Žudiko dukterys“ – pasakojimas apie dvi seseris, tam tikra prasme tapusias žmogžudystės aukomis: jų tėtis nužudo mamą. „Mirus motinai, o tėvui sėdus į kalėjimą, Lulu su Mere liko visiškos našlaitės. Jiedvi suprato, kad niekur ir niekada nebegalės jaustis savos ir kad teturi tiktai viena kitą.“ Žmogžudystė, pakeitusi mažų mergaičių gyvenimus ir charakterius, našlaitystė, aplinkinių pasmerkimas ir požiūris į „žudiko dukteris“ – tik dalis romano problematikos. Kita dalis – kaip pačios mergaitės, vėliau jau suaugusios moterys, geba vertinti ir susitaikyti su faktu, kad jų tėtis – žudikas. Kad ir koks būtų tėtis, jis vis dėlto tėtis, kad ir kur būtų tėtis, jį galima mylėti, galima smerkti, galima atleisti jam, galima kaltinti, mintyse jį numarinti ir gyventi teigiant, kad jo nėra. Daug galimybių, daug emocijų... Lulu stengiasi neigti, kad tėtis kalėjime, ji visiems sako, kad jis miręs, ir pati stengiasi tuo patikėti. Tačiau ne taip lengva realią patirtį pakeisti įsivaizduojama.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus