• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Praha: dvi gatvelės, du namai Nr.10, du šokolado muziejai

Autorius: Mama.lt
2011-07-19 09:20:00

Praha: dvi gatvelės, du namai Nr.10, du šokolado muziejai
123rf.com

Štai ir Praha. N-tąjį kartą. Tiltas jau nusėdėtas, laikrodis nužiūrėtas, Auksinė gatvelė ištrypta… Einam į šokolado muziejų? Tiksliau muziejus. Ech, ko tik nesugalvoja smaližiai ir pramogų jiems organizatoriai, kad tik būtų kuo arčiau šokolado.

Du


Jie Prahoje du. Pirmasis – belgiško šokolado ambasadorius –Briugės (Belgija) muziejaus filialas, kurio brolis jau veikia ir Paryžiuje, nedidelis, bet jo eksponatus tikrai nepavyks apžiūrėti tik per pusvalandį.


 Kitas – kur kas idomesnis jau todėl, kad ten ir šio skanėsto gamybos linija, ir istorijos apie šokoladą sekcija, ir nuolat veikianti paveiklų, nutapytų šokoladu, paroda, ir galimybė pačiam tapyti ar net užsisakyti viso kūno masažą šokoladu, kurį atliks profesionalus masažistas. Beje, čia daugiau dėmesio skiriama visai ne gerai žinomam konditerijos gaminiui, o labiau skystam jo pusbroliui, dažniausiai tampančiam karštu šokoladu. Įdomu, kad pasaulyje karštu šokoladu nuolat mėgaujasi apie 1 proc. gyventojų.


 Šokolado muziejus “Choco-Story Prague” labai jaunas, bet jau antras toks šalyje. Pardėjo veikti 2008 metų rugsėjį. Jį aplenkė šokoladinių piešinių muziejus “Čokoladovy dum” T?nsk? gtv. (tik nesumaišykte su Tynska ulicka!) Praha – muziejų ir legendų miestas, tad nenuostabu, kad čia atsidaro ir tokie muziejai, kurių ekspozicijos kitose šalyse turi ir gilesnes tradicijas, ir labiau paplitę.


 Abu muziejai, beje, visai netoli vienas nuo kito. Bet maža to - abu dar namuose pažymėtuose tuo pačiu - 10-uoju numeriu. Vienas, tas, kur daug pveikslų, - T?nsk? gatvelėje, kitas – Celetn?. Ir abu netoli Respublikos aikštės (N?m?st? Republiky).


 Skirtingai nuo labiau boheminio su paveikslų kolekcija muziejaus, belgiškojo šokolado muziejus – rimtas šokolado žinių bagažas.
 Aišku, šokoladinių paveikslų muziejus taip pat bando papasakoti apie šį skanėstą (tiesa, apie skystą) viską, ką tik įmanoma, tačiau muziejus Celetn? gtv. – savotiška šokolado enciklopedija, leidžianti sekti šokolado kelią nuo seniausių laikų iki šių dienų: skaityti gražiai apipavidalintuose stenduose, lentelėse, plakatuose ir apžiūrint spintose atributiką ir produkciją. Specialioje salėje galima pažiūrėti filmuką, kaip gaminamas šokoladas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus