• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Praha: dvi gatvelės, du namai Nr.10, du šokolado muziejai (5)

Autorius: Mama.lt
2011-07-26 07:50:00

Praha: dvi gatvelės, du namai Nr.10, du šokolado muziejai (5)
 
2007 –ųjų pavasarį duris atvėrusi paveikslų, tapytų šokoladu, galerija tapo pirmuoju Prahoje muziejumi.

 Jis prasideda nuo šokoladinio baro, prie kurio aptarnauja merginos su zuikučių ausytėmis. Bet muziejus nesibaimina, kad šios zuikytės gali būti palygintos su Playboy zuikuciais. Argumentas - actekai XV a. triušius mainė į dešimt kakavos pupų, indėnai jas naudojo vietoj pinigų. Beje, už jas buvo perkamos lengvo elgesio moterys.

 Kamputyje narvelyje bruzda triušiukai - muziejaus talismanas. Ilgaausiai juo tapo dėl to, kad per Velykas tradiciškai populiarūs šokoladiniai zuikučiai.
 
Čekų Pikaso

 Įdomiausia ir labiausiai sužavinti muziejaus kertelė, kurioje meninį psiaudonimą Vladomiras Čechas, kuris vadanamas čekų Pikaso, maždaug 100 piešinių kolekcija, nes visi skirtingų stilių ir technikos paveikslai nutapyti baltu, tamsiu, karčiu, pienišku ir spalvotu šokoladu. Čia yra ir peizažų, natiurmortų, portretų. Barakas Obama ir Da Vinčis, Salvadoras Dali ir čekų garsenybės.

 Juokingas piešinys – griliaus dešrelės, įdomus – Karlo tiltas. O lankytojų labiausiai mylimas ir dažniauiai paminimas – šokoladinis šuniukas. Visi šokoladiniai portretrai skirtingi – Havelas pavaiduotas baltame fone, Dali atrodo saulėtas, nes jo fonas gelsvas.
 Kolekcija eksponuojama patalpoje be langų – paveikslai bijo tiesioginių saulės spindulių. Beje, pasirodo, kad paveikslai, nutapyti nuga, išvermingesni – bėgant laikui nuga išdžiūva ne blogiau nei aliejiniai dažai.

 Ekspozicija užima atskirą erdvę. Būtent ji – svarbiausia muziejaus dalis. Šie darbai tarsi patvirtina filosofinę mintį, kad kurti grožį įmanoma bet kokiomis priemonėmis.

 apžiūrėjus visus eksponatus , lankytojai pateikiamas klausimynas, o atsakius į klausimus teisingai, galima gauti prizą – kelias stebuklingas kakavos pupas ir šokoladuką.
 
Šokoladinių piešinių pradžia

Kaip atsirado šokoladinė kolekcija? 1999 –aisiais dailininkas žinomas Čecho spayvardžiu nutapė manifestą “Mėlynas vėjas”, kurio pagrindinė idėja buvo – daryti grožį tomis priemonėmis, kurios yra po ranka, ir kad norint sukurti grožį, pinigai nereikalingi. Norėdamas patvirtinti šią mintį, dailininkas atsisakė visų spalvų ir pradėjo tapyti tik viena spalva – mėlyna.

 Buvo žiema, šalta, jis žiūrėjo pro langą ir suprato, kad jeigu gamta gali viena spalva piešti topkius nuostabius paveikslus, tai ir meninkas turi pabandyti. Po mėlynai baltų paveikslų atsirado juodai balti, raudonai balti… Kartą pagal užsakymą piešė rudai baltą paveikslą. Pribėgo vaikai, valgę šokoladą, ir paprašė tėtį nutapyti jiems paviekliuką šokoladu. Taip atsirado pirmas piešinys šokoladu. Ir iš karto, kol šiltas, buvo suvalgytas. Paskui dailininkas nusprendė kažką pasilikti atminimui ir kitą piešinį šokoladu tapė ant drobės. Vaikams šokoladą nuo drobės nulaižyti buvo nepatogu ir neskanu, todėl ji išliko.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus