• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
SEB banko ekspertė išleidžia pirmąjį lietuvišką finansų romaną
2009-07-16 11:11:00

Jupiterimages nuotr.

Vakar šalies knygynuose pasirodė pirmasis lietuvių autoriaus parašytas finansų romanas „Pinigų medis“. Knygos autorė, didžiausio šalies komercinio SEB banko analitikė Julita Varanauskienė, tarp intriguojančių moteriško romano siužeto linijų įpynė ir elementarias asmeninių pinigų valdymo taisykles. Taip ekspertė tikisi priminti, kad savo pinigus tvarkyti gali būti labai paprasta, o neracionaliais finansų prietarais tikėti tiesiog nepelninga.

„Jokie prietarai, jokie neva pinigus pritraukiantys stebuklingi ritualai neišgelbės piniginės ir nepalengvins mūsų gyvenimo. Pinigus reikia skaičiuoti, o svarbiausia – planuoti juos į ateitį, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė, drąsiai dedanti savo rankinę ant grindų. Dvylika metų banke dirbanti moteris sakosi nepretenduojanti į profesionalias rašytojas. Jos tikslas – paprastai, aiškiai ir žaismingai priminti nepelnytai nuvertintas asmeninių finansų tvarkymo taisykles.

Per visą laiką, kol dirba banke, J. Varanauskienė turėjo galimybę gerai pažinti žmonių taupymo, skolinimosi ir kitus elgesio su pinigais įpročius. Jos nuomone, kasdieniniame gyvenime dažnai visiškai be reikalo ignoruojame elementarias finansų valdymo taisykles. „Dauguma finansus planuoti mokančių knygų parašytos labai painiai ir yra sunkiai pritaikomos praktiškai. Tačiau šeimos finansų valdymas nėra sudėtingas dalykas – to gali išmokti kiekvienas. Todėl patarimus norėjau pateikti paprasta, aiškia ir visiems suprantama forma“, – šypsosi autorė, pasakodama apie sumanymą parašyti ne finansų vadovėlį, o finansų romaną.

Taigi „Pinigų medį“ galima skaityti ir kaip smagų, puikiai vasaros atostogoms tinkantį romaną, ir kaip šeimos finansų žinyną. Pagrindinės knygos herojės Severijos gyvenime persipina daugeliui moterų gerai pažįstama nuoširdi moteriška draugystė su neišvengiamu lengvo pavydo prieskoniu, amžinos, todėl net ir komiškos problemos su sutuoktiniu, atkakli kova už šeimos finansinę gerovę ir bandymai suderinti ją su asmeninių norų įgyvendinimu.

Severija patiria tai, kas nėra svetima daugeliui Lietuvos šeimų – ją spaudžia būsto kreditas, neatsakingai prisiimti įsipareigojimai ir kitos skolos. Ji – gan avantiūristiškos prigimties ir karšto būdo moteris, todėl susigundo prietarų magija ir tikisi, kad jų laikymasis padės papildyti apytuštę piniginę. Deja, taip neatsitinka. Tik pabandžius suprasti, kokie dėsningumai lemia finansinę šeimos ramybę ir pradėjus laikytis jau patikrintų finansinių taisyklių, jos gyvenimas pradeda iš esmės keistis.

Knygą „Pinigų medis – arba kaip žinios, sumanumas ir kantrybė gali virsi finansine ramybe“ išleido „Versus aureus“ leidykla. Visuose šalies knygynuose pirmąjį lietuvišką finansų romaną galima rasti nuo liepos 15 dienos.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus