• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skaitome: Anansio vaikai

Autorius: Vaga
2011-08-03 10:33:00

Skaitome: Anansio vaikai
Anansio vaikai / Neil Gaiman. Iš anglų kalbos vertė Emilija Ferdmanaitė. – Vilnius: Vaga, 2011. – 384 p.
Viršelio dailininkė Agnė Kananaitienė.

Jei žmogus būtų voras – iš ko jis megztų tinklus?
Jei voras būtų žmogus – ką jis veiktų su musėmis?
Jei dievas būtų voras – į kokią istoriją mus įpainiotų?

Šis pasakojimas prasideda paprastai. Storulis Čarlis Nansis – drovus finansininkas, nykias dieneles stumiantis eilinėje Londono kontoroje. Jam gerai sekasi su skaičiais, bet prastai su merginomis. Aplinkiniai jo nepastebi, o viršininkas negailestingai išnaudoja. Nieko ypatingo? Palaukit, viskas tik prasideda. Vieną vakarą karaokės scenoje dainuodamas miršta Storulio Čarlio tėvas, senasis Nansis... ir gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis: jis sutinka niekada nematytą brolį, akis į akį susiduria su toteminiais žvėrimis ir netgi išdrįsta dainuoti prieš publiką.

Storulis Čarlis nustemba ne mažiau už skaitytojus, sužinojęs, kad jo tėvas – ne šiaip sau tėvas. Jis –voras Anansis, archetipinė Karibų dievybė, maištinga dvasia, jaukianti socialinę santvarką, kurianti gėrybes tiesiog iš giedro dangaus ir negailestingai erzinanti priešus.

Pagaliau Storulio Čarlio gyvenimas tampa kur kas įdomesnis... ir kur kas pavojingesnis: prie jo namo durų išdygsta niekada nematytas brolis – šaunus, šmaikštus, žavus, kaip tik toks, koks visada svajojo būti Storulis Čarlis. Kartu su brolio pasirodymu ima megztis keistas ir paslaptingas, juokingas ir įpainiojantis pasakojimo voratinklis.

„Pasakojimai yra voratinkliai, nuausti iš gijų; kiekvienas pasakojimas tęsiasi iki voratinklio vidurio, nes vidurys yra pabaiga. Kiekvienas žmogus yra pasakojimo gija.“


Nylas Geimanas (Neil Richard Gaiman, g. 1960 m.) – fantastinių romanų, apysakų, poemų, komiksų ir filmų scenarijų autorius, pelnęs daugybę literatūrinių apdovanojimų ir viso pasaulio didelių ir mažų skaitytojų simpatijas.

Nylo Geimano rašymo stilius atpažįstamas visuose kūriniuose: tai juodojo humoro, gotiškojo romantizmo ir skirtingų literatūros žanrų mišinys. Su vienodu pasisekimu jis rašo siaubo apysakas vaikams ir mitologinius komiksus suaugusiems, jungia detektyvą su liaudies pasaka ir mokslinę fantastiką su absurdo humoreska.

Gimęs Didžiojoje Britanijoje ir šiuo metu Jungtinėse Valstijose gyvenantis rašytojas save laiko britu kosmopolitu, dievinančiu Amerikos kultūrą, bet nė dienos neapsieinančiu be juodos arbatos su pienu.

Lietuvių skaitytojams Nylas Geimanas jau pažįstamas iš fantastinių romanų „Amerikos dievai“, „Žvaigždžių dulkės“, „Koralaina“ ir „Kapinių knyga“. „Anansio vaikai“ tęsia „Amerikos dievų“ siužetą ir toliau tyrinėja fantastinį mitologinių būtybių pasaulį.

Romanas „Anansio vaikai“ 2006 m. buvo apdovanotas „Locus“, „British Fantasy Society“, „Mythopoetic“ premijomis ir užkopė į „New York Times“ skaitomiausių knygų sąrašo viršūnę.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus