• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skaitymo ir bendravimo malonumas – kviečia „Baltų lankų“ leidykla

Autorius: Baltos lankos
2012-02-18 08:08:00

Skaitymo ir bendravimo malonumas – kviečia „Baltų lankų“ leidykla
Baltų lankų leidyklos nuotr.

Jei pasiilgote garsiojo diplomato Kisindžerio ar įgriso bendrauti internetu su virtualiais draugais, tuoj pat sėskite į „Mecedes-Benz“ ir lyg taiklios rankos sviestas peilis švilpkite į šių metų Vilniaus knygų mugę – kviečia leidykla „Baltos lankos“. Bendravimo su įdomiais autoriais malonumą pažadame!


Kaip teigia lietuviškai ką tik pasirodžiusio apsakymų rinkinio „Ilgintis Kisindžerio“ autorius, vienas žymiausių šiuolaikinių Izraelio rašytojų Etgaras Keretas, – „The New York Times“ jį praminė genijumi, – savo knygą jis taip pavadino todėl, kad diplomatą Henrį Kisindžerį, žydų ir arabų susitaikymo viltį, mano esant ir žmogaus susitaikymo su pačiu savimi viltimi. O kas gi nenorėtų gyventi santaikoje su savimi? Tačiau neapsigaukite – ne viskas šiame apsakyme grindžiama tokia paprasta metafora, jis, kaip ir kiti trumpi šio rinkinio kūriniai, iki galo atsiveria tik galvos pasukti netinginčiam skaitytojui. Kereto knyga – smagus intelektinis nuotykis. O pats autorius mielai su savo skaitytojais pasidalys paslaptimi, kaip kelių puslapių tekstais nokautuoti visažinius kritikus ir pelnyti tarptautinį pripažinimą. Nepraleiskite susitikimo su juo vasario 25 d. 13 val. Konferencijų salėje 5.2.


Tikriausiai niekas neabejoja dėl to, kad virtualusis pasaulis mūsų gyvenime užima vis svarbesnę vietą. Internete susipažįstama, įsimylima, išsiskiriama. Viena neįprasčiausių šiuolaikinių bulgarų literatūros atstovių Stanislava Nikolova-Čiurinskienė atliko tokį eksperimentą: „Šešis mėnesius gyvenau neišeidama iš namų ir bendravau tik online, be to, daugiausia su nepažįstamais žmonėmis <...> tie šeši mėnesiai parodė, kad pasaulyje pilna žmonių, beveik neišeinančių iš namų <...>, įsimylinčių ir palaikančių santykius su tais, kurių niekada nepamatys gyvai.“ Šio eksperimento rezultatas – romanas „Second Life. Gyvenimas tinkle“. Pagrindinė kūrinio herojė įninka į pažinčių bei pokalbių svetaines ir nejučia patenka į interneto spąstus. Užsimegza virtuali meilės istorija. Ar norite pasikalbėti su tikra chat’ų ir virtualių pažinčių ase ir išgirsti psichologo nuomonę? O gal įdomu, kodėl antroji rašytojos pavardė lietuviška? Ateikite į susitikimą su autore vasario 24 d. 19 val. Konferencijų salėje.
Tačiau meilė nepaiso sienų ne tik šiuolaikiniame virtualiajame pasaulyje. Tamsiu Lietuvos pokario laikotarpiu įsižiebia neįtikėtinų gebėjimų turinčios azerbaidžanietės merginos, ugnies garbintojo dukters, meilė lietuvių partizanui. „Peilis – tai muzikos instrumentas, juo reikia groti kasdien“, – mokė merginą tėvas. Ir ji įsidėmėjo šiuos žodžius... Be garso krinta suomiškos „finkės“ pakirsti priešai, o meilės ugnis prikelia iš numirusiųjų mylimąjį. Tai garsaus Lietuvos visuomenės veikėjo, buvusio VSD vadovo, diplomato pirmojo romano „Elektra“ pasaulis. Kūrinyje atskleidžiamas netikėtas, stereotipus griaunantis požiūris į Lietuvos praeitį. Autorius puse lūpų užsimena, kad šiame magiškame, vis didesnį populiarumą įgyjančiame kūrinyje yra ir autobiografinių detalių. Ar norite sužinoti kokių? Ar ilgai reikia brandinti pirmą literatūros kūrinį? M. Laurinkaus atsakymai – vasario 24 d. 16 val. Konferencijų salėje.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus