• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Vakaras su nauja fantasto-mistiko Jaroslavo Melniko knyga
Autorius: Vaga
2010-12-08 16:24:00

Šį ketvirtadienį, gruodžio 9 d., 18.00 val. knygyne VAGA (PPC „Ozas“, Vilnius) vyks naujos, vieno mįslingiausių nūdienos Lietuvos rašytojų, Jaroslavo Melniko knygos „Kelias į rojų“ pristatymas. Šio autoriaus kūrybai apibūdinti literatūros kritikai dažnai vartoja „mokslinės fantastikos“, „magiškojo realizmo“, o kartais ir „filosofinių pasakų“ terminus, „bet argi mes negyvename fantastikos pasaulyje?“ – vakaro metu rašytojui ir filosofui galėsime užduoti klausimą, kurį jis pateikia savo naujos knygos skaitytojams.

Vilniuje gyvenantis Jaroslavas Melnikas 1959 m. gimė Ukrainoje, baigė Lvovo universiteto Filologijos fakultetą ir M. Gorkio vardo Literatūros instituto aspirantūrą. Lietuvių literatūrologų ne kartą prie kūrybingiausių metų knygų priskirtų kūrinių ištraukas anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis 2010 m. Vakarų skaitytojams pristatė Tarptautinis Europos Sąjungos literatūros žurnalas Transcript Literature Across Frontiers (www.transcript-review.org).

Literatūros kritikas Laimantas Jonušys rašo, jog „kai kuriuos Jaroslavo Melniko kūrinius galima vadinti moksline fantastika, nors gali tikti ir metafizinės fantastikos apibūdinimas. Šiurpūs siužeto poslinkiai, netikėtai kylantys iš paprastos kasdienybės, išveda į tokias vaizduotės erdves, kuriose mįslingai persikloja kerintys ir kraupūs būties bei mirties pasauliai. Nors daiktinė ir emocinė tikrovė mums visiems atrodo labai pažįstama, šiose tyliai atsiveriančiose alternatyviose erdvėse niekuo negali būti tikras, ir skirtingos realybės bei košmaro plotmės susilieja į įtaigų ir sukrečiantį reginį. O kartais į fantastinių situacijų lūžius pažvelgiama su humoru“.

Kelių prozos, filosofijos bei kritikos knygų autorius naujame kūrinyje „Kelias į rojų“ skaitytojams pateikia siurrealistinį romaną, apysakas ir apsakymus. Laviruodamas skirtingais literatūros žanrais rašytojas kuria paradoksalių ir šokiruojančių simbolių kupiną pasaulį, kuriame ir danguje pakibusios atominės saulės, ir paukštę įsimylintis vienišas filosofas, ir daugiau nei tūkstantį metų gyvenantys žmonės.   

Bet argi mes negyvename fantastikos pasaulyje? Paslapties pasaulyje? Pats mūsų gyvenimas yra nesuvokiamas stebuklas, pranokstantis fantastiką. Kažkieno suprojektuoti it biologiniai automatai, skriejantys Visatoje drauge su mažu žydru rutuliuku, mes mėginame suprasti, kas esam ir kam. Ir kviečiame tą, kuris sukūrė šį pasaulį, išlįsti iš už širmos ir parodyti mums savo veidą. 

Kviečiame kartu su rašytoju J. Melniku kiek netikėtai pažvelgti į kasdienį mūsų gyvenimą.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus