• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vakarui: Ironiškas detektyvas apie rafinuotas kovas dėl palikimo

Autorius: Arnoldas Šatrauskas
2012-05-07 18:34:00

Vakarui: Ironiškas detektyvas apie rafinuotas kovas dėl palikimo

Kartais gyvenime nutinka keistų dalykų, kai vienų žmonių bėdos ar nelaimės netikėtai atneša džiaugsmą ir pasitenkinimą kitiems. Kalbu ne apie legendinį lietuvių pavydo jausmą, o apie nelauktus likimo posūkius bei vingius, kai tragiškas įvykis akimirksniu sužlugdo iki tol taip sėkmingai besiklosčiusią kokio nors piliečio karjerą. 


Tačiau, kad ir kaip būtų keista, atgailaujantis likimas staiga suteikia dar vieną progą ir kilsteli nelaimėlį į žymiai reikšmingesnes profesines aukštumas. Tik jau visai kitoje srityje. Įdomu, ar pasaulis kada nors būtų išgirdęs profesionalaus futbolininko Chulijo Iglesijaus dainas, jei jaunystėje jis būtų nepatyręs sunkios traumos ir ligoninėje nebūtų paėmęs į rankas gitaros? Turbūt taip ir būtų likęs eiliniu „Real Madrid“ klubo vartininku, žinomu vien tik ištikimiausiems futbolo sirgaliams. Dabar gi jis žinomas ir garsus visame pasaulyje dainininkas. Avarijos „dėka“ panaši situacija nutiko ir žinomai rusų rašytojai Darjai Doncovai. 


Jei ne sunki liga, gal žmonių atmintyje ji amžiams būtų likusi dar viena laikraščio korespondente, rašančia apie didvyrišką ir pasiaukojantį tarybinių žmonių darbą. Tačiau 1998 m., iškentusi tris sudėtingas operacijas ir neturėdama vilčių pasveikti, ji nusprendžia rašyti. Ar dėl asmeninės nuoskaudos, ar tiesiog norėdama paerzinti mirtį, o gal iš baimės prarasti paskutinę progą parašyti detektyvą – apie tai ji svajojo visą gyvenimą – bet penktos dienos vakarą, gulėdama ligoninėje, ji baigė rašyti romaną „Kieti paveldėtojai“. O naktį pabudo nuo homeriško juoko. Tai jos pirmoji skaitytoja, budinti medicinos sesuo, narstė privačios seklės Dašos Vasiljevos gyvenimiškas peripetijas. 

Debiutinis ironiškojo detektyvo karalienės Darjos Doncovos romanas „Kieti paveldėtojai“ – iš ciklo „Privatus Dašos Vasiljevos tyrimas“  – pasakoja apie viename Maskvos institute dirbančią prancūzų kalbos dėstytoją Dašą Vasiljevą, kuri su dviem vaikais, marčia ir visu pulku naminių gyvūnų gyvena penkių kambarių bute sostinėje. Istorija pradedama prieš septynerius metus, kai kukli katedros laborantė Nataša, po skyrybų anytos išgrūsta iš namų, laikinai apsistoja pas Dašą. Greitai ji išteka už prancūzo Gasparo ir išvyksta gyventi į jo tėvynę. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus