• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vertingi patarimai nebijantiems pokyčių ir norintiems tobulėti

Autorius: Arnoldas Šatrauskas
2012-07-23 13:12:00

subtili psichologinė savianalizės studija

Senas posakis „Svarbu ne kiekybė, o kokybė“ itin tinka žinomo prancūzų rašytojo Loreno Gunelio (Laurent Gounelle) kūrybai apibūdinti. Nors rašytojas parašė tik dvi knygas, tačiau kiekviena jų sukelia daugiau minčių ir pamąstymų nei perskaičius dešimtį kitų autorių knygų.


 Pirmasis šio autoriaus romanas „Laimingas žmogus“, pakvietęs skaitytojus į laimės paieškas Balio saloje, pasirodė 2008 m. Greitai jis buvo išverstas į 23 kalbas, o 2010 m. sulaukėme ir lietuviško šios knygos leidimo. Praslinkus dvejiems metams, dienos šviesą išvydo antrasis Loreno Gunelio kūrinys „Dievas visada keliauja incognito“, kuriame gyvenimo prasmės paieškos bei asmeninių baimių įveikimo problemos sudomino ne vieną, net ir skeptiškiausią, skaitytoją.


Lorenas Gunelis, turintis ekonomikos ir tarptautinės prekybos magistrų laipsnius, Kalifornijos universitete Santa Kruze būsimiems verslininkams dėsto asmeninio tobulėjimo kursą, grįstą jo taip mėgiama filosofija, psichologija bei PNL (pranc. la programmation neuro-linguistique) principais. Neurolingvistinis programavimas (NLP) – garsiausia ir kontraversiškiausia taikomosios psichologijos atmaina, kurios tikslas yra sukurti kuo daugiau komunikacijų, elgesio strategijų (schemų), padedančių išlaisvinti žmones nuo riboto mąstymo, fobijų arba depresijų. Tai ir požiūris, ir metodologija, leidžianti tirti mūsų subjektyvią patirtį ir ją modeliuoti. Būtent netradicinės filosofinės ir psichologinės įžvalgos, sumaniai įterptos į grožinės literatūros apmatus, ir pelnė autoriui tarptautinį pripažinimą bei kritikų palyginimus su garsiuoju Paolo Coelhu ir jo romanu – „Alchemikas“. 


Romanas „Dievas visada keliauja incognito“ – neįtikėtina vieno asmens gyvenimo istorija, subtili psichologinė savianalizės studija, tobulėjimo ir savęs pažinimo link. Tačiau svarbiausia tai, kad daugumą šiame romane pateiktų vertingų idėjų ir patarimų galima drąsiai pritaikyti ir mūsų kasdieniame gyvenime, sprendžiant asmenines ar darbines problemas. Su pagrindiniu romano herojumi, dvidešimt ketverių metų Alanu Grinmoru, mes susipažįstame šiam pavojingai balansuojant ant vienos Eifelio bokšto plieninių sijų. Visą gyvenimą jį persekiojusių nesėkmių virtinę (tėvo ir patėvio išėjimą, motinos mirtį, mylimosios išdavystę) jis nusprendžia užbaigti „paryžietiškai“: „gyvenimo skrydžiu“ nuo Eifelio bokšto, nes daugiau nebemato prasmės tęsti savo betikslį ir beprasmį gyvenimą. Tačiau paskutinę gyvenimo minutę, jo ryžtingą apsisprendimą nutraukia nelauktai bokšto viršūnėje išdygęs solidus nepažįstamasis. Pareiškęs, kad „didelių sunkumų nebūna, būna tik maži žmogeliai“, jis mainais į gyvybę pasiūlo nelaimėliui vos ne faustišką sandėrį. „Tu lieki gyvas, o aš tavimi pasirūpinu, įstatau į vėžes, išmokau gyventi, spręsti problemas, netgi jaustis laimingam. Mainais prisieksi daryti viską, ką tau pasakysiu. Prisieksi... gyvybe.“ Smalsumas nugali ir Alanas prisiekęs pasirenka jam žadamą naująjį gyvenimą, atiduodamas savo gyvybės ir likimo vadžias į visiškai svetimas rankas. Nors pradžioje įmantrūs pokalbiai ir smagios užduotys atrodo tarsi vaikiškas žaidimas, užduotims pasunkėjus ir įgavus vis keistesnius atlikimo būdus, pakvimpa dideliais nemalonumais. O atidžiau pasidomėjus pačio gelbėtojo asmenybe, iškyla realus pavojus prarasti anksčiau taip nevertintą, o dabar tokią brangią ir mielą gyvybę...

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus