• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Žiemos mergaitės“: ragaukit gyvenimą, ne visi tai gali

Autorius: Emilija Merkytė
2012-05-25 14:13:00

„Žiemos mergaitės“: ragaukit gyvenimą, ne visi tai gali
Laurie Halse Anderson – amerikiečių autorė, rašanti vaikams ir paaugliams. Paaugliai su malonumu skaito jos knygas, nes ši rašytoja sugeba kūrybiškai pateikti ir spręsti sunkius paaugliškus klausimus; jos knygų temos labai įvairios: išprievartavimai, problemos šeimoje, mitybos sutrikimai ir t. t. 

L. H. Anderson savo kūriniais kreipiasi tiesiai į paauglius kalbėdama apie jiems skaudžius, kartais jauną žmogų bauginančius dalykus. Ji stengiasi suprasti jaunus žmones ir teigia, kad turi labai daug medžiagos savo knygoms. Ir ne tik dėl to, kad skaito kiekvieną jai parašytą žinutę ar elektroninį laišką, o ir todėl, kad labai rimtai žiūri į savo knygas. Gal kartais norėtųsi lengvesnių temų, bet rašytoja įsitikinusi, kad reikia kalbėti apie tai, kas yra aktualu.

Gal dėl to jos knygas noriai skaito ne tik jaunimas, bet ir vyresni žmonės. Šios rašytojos knygose gyvenimiškos problemos atskleidžiamos įtikinamai. Rašytoja į kūrinius įpina ir savo, kaip žmogaus, merginos, motinos, patirties. Temų ir motyvų autorė randa išoriniame pasaulyje, o paskui juos „perfiltruoja“ per savo emocijas, vidų. Taip gimsta knyga. L. H. Anderson kūrinių aktualumą įrodo tai, kad jos knygos kelia nemažai diskusijų, kas reiškia, kad žmonės neabejingi tam, kas aprašoma knygose, kad paauglių gyvenimo temos nelieka tik „malonus vakaro pasiskaitymas“.

„Žiemos mergaitės“ – pirmoji šios autorės knyga lietuvių kalba. Joje pasakojama apie Liją, anoreksija sergančią merginą. Lijos draugė Kesė viešbutyje randama negyva. Beje, Kesė taip pat turėjo mitybos sutrikimų. Lija mėgina suprasti, kas nutiko Kesei, ir išgyvena draugės netektį, tačiau jos pačios gyvenimas problematiškas: mama gydytoja, gelbėjanti kitų gyvybes, bet neskirianti pakankamai dėmesio dukrai, tėčio antroji žmona Dženiferė stengiasi rūpintis Lija, tačiau jų santykiai taip pat nėra paprasti. Lijai svarbūs ir tėtis, ir sesutė Ema. Ji myli savo šeimą, tačiau nuolat suka galvą, kaip apgauti artimuosius: dėl per mažo svorio Lija nenori būti įkišta į ligoninę, tačiau jos tikslas – numesti vis daugiau kilogramų.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus