Komentarai

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Pagarba autorei
2010-07-07 22:49:49
Per tokį kunigų elgesį, nesibaigiančias rinkliavas bei psichologinį spaudimą, yra padaryta labai didelė praraja tarp žmogaus ir Dievo. Aš asmeniškai tikiu Dievą, bet kad jį tikėčiau, man kunigų tarnai nėra reikalingi. Ir nuo to, ar bažnyčia bus suremontuota, arba nuo kunigo mašinos modelio, mano tikėjimas nepakis
Manau
2010-07-07 21:24:21
Tai gal autore tegu i kita banzycia eina.
Mano kaime irgi kunigelis vazineja su 2009metu mazda. Tai as tai baznyciai neaukoju niekada.
O baznycia salia namu, matosi graziai sutvarkyta, ir pastoviai tvarkoma, ziema buna silta, vasara labai grazu. O svarbiausia kunigas vazineja dviraciu. Taigi negaila sitai baznyciai aukot.
AS
2010-07-07 19:04:48
O man gaila, kad straipsnio autore pazvelge i baznycia tokiu kampu. Pazvelge ir aptare tai per savo nesupratimo prizme. Sakote esate tikinti, bet po tokio straipsnio dristu tuo abejoti. Visgi tikejimas yra dovana ir ji zmogui duota arba ne, jos nenusipirksi, neisigysi.
Kunigai - Dievo tarnai zemeje, nepamirskime, kad krikscionio kataliko pareiga - islaikyti savo dvasininkus. Ne del Dievo palankumo sau tai darome, del to, kad turetume tarpininkus zemeje tarp saves ir JO, del to, kad turetume galimybe buti isklausyti savo dvasiniu tevu (kunigu). JUk jie gyvena is musu labdaros. Manote tai yra lengva? As manau - tai yra didziulis saves aukojimas, atsisakymas galimybes gyventi pasiturinciai ar turtingai.
Viskas, kas parasyta straipsnyje - tai silpno materialiame pasaulyje gyvenancio zmogaus mintys. Galbut tai normalu, kad mes nepajegiame atitrukti nuo tos materijos ir zemiskumo. Visgi reiktu i visa tai paziureti giliau, atsiriboti nuo savo piktu minciu, itarinejimu, kitu smerkimo.
Pabaigti noriu Dievo zodziu zmogui: "As galiu duoti tau zymiai daugiau nei tu pajegi isivaizduoti".
Zmogui sunku tai suvokti. Stai koks jis yra ribotas tiek savo mastymu, tiek darbais.
Irma
2010-07-07 16:59:19
Pritariu Rasai. Tikriausiai autore neskaitei viso švento rašto. Kunigai nereikalauja, bet mes visi privalome padėti išlaikyti mūsų bažnyčias. Aš pati esu tikinti. Man kiekvienas sekmadienis yra šventė, vien todėl, kad aš galiu suartėti su Dievu. Turime nuostabų kunigą, kuris pamoko mus labai paprastų, bet išties svarbių kasdieninių pamokų. Turiu pažįstamą kunigą. Pasiklausant kiek jiems visko reikia darosi baisu. Jie turi patys išlaikyti bažnyčią, mokėti patarnautojams, ir juk turi likti patiems pragyvenimui. Todėl pagalvojus kad nuo kiekvienos šeimos kiekvieną savaitę duodant nors ir keletą litų tokių problemų nekiltų.
atsimerkus
2010-07-07 09:20:54
bažnyčia yra toks pats verslas kaip ir visi kiti,. ir kaip ir visi kiti verslai, jie užsidirba iš kvailų žmonių. nesuprantu išvis kaip bent kažkiek savo protu mastantis ir išsilavines žmogus gali tam pasiduoti.

apie ka mes kalbam? kai kunigas iena rinkdamas aukas bažnyčioje ir dar ragina "nu kad nežvangėtų, kad nežvangėtų", tipo dėkit tik banknotus :D pati nemačiau nes į bažnyčią stengiuos nė kojos nekelti, bet užtenka pasakojimų.
no love
2010-07-07 08:32:38
As tikiu Dievu, bet ne baznycia. Dar nuo pasiruosimo pirmajai komunijai pragaro jauciu jai antipatija. Pasimelsti as galiu bet kur, neklausydama kunigu tuscio politikavimo. O del auku - verciau remsiu onkologines ligonines, nei aukosiu baznycios hierarchu gerbuviui. Nesakau, kad jiems gyventi nereikia, bet kai tevai eina uzsakyti misiu mirusiems seneliams, tie nepasikuklina nuplest poros simteliu lituku vien uz tai, kad paminetu varda. Ir tai dar vadina "auka", nors suma ivardija patys. Neturiu jokiu sakramentu ir tt, man tai beprasmybes.
Rasa
2010-07-07 08:28:16
manau straipsnio autore, turetu bent jau tureti tikejima ,kad galetu rasyti tokia tema, beje jei geriau pagvildentumet sventa rasta, pamatytumet, jog ten yra prasoma remti baznycia, neziurtint kur jie deda tuos pinigus. Siulau pries tai pasidometi rasant straipsnius tokiomis temomis , kurios remiaisi tik asmenine patirtimi. Be to manau, nei vienas protingas zmogus, teigdamas zmonems informacija nesirems tik savo nuomone, bet ieskos informacijos, o cia tema eina viena kryptymi ir neatitinka tiesos...
Andrėja
2010-07-06 22:45:40
Gyvenu mažame miestelyje ir tikrai supranti kam naudojami tie surinkti pinigėliai: renovuojama ne tik bažnyčia, bet ir parapijos namai, kur renkasi jaunimas, taip pat bažnyčia padeda socialiai remtiniems asmenims,o kur dar įvairūs mokesčiai. O ir kunigui reikia gyventi, kur dar patarnautojų ir vargonininko užmokestis..............Tačiau ši frazė:„Jei nemoka pinigų ir čia neatvažiavo, neleisime dalyvauti iškilmingoje ceremonije ir neduosime Sutvirtinimo Sakramento“- mane tiesiog šokiravo, juk iš tiesų tikėjimas nepriklauso, nuo to kiek gali paremti bažnyčią.
lina
2010-07-06 22:33:08
mano sūnėnui, kuriam 17metų kyla tokie klausimai, todėl nelabai suprantu, kaip išsilavinusiam žmogui tokie dar turi kilti. Iš dalies sutinku, jog kartais per daug reikalaujama, tačiau dažnai lankausi bažnyčioje ir dar nė karto negirdėjau nieko verčiant žmones aukoti, o kunigas taip pat žmogus jam reikia valgyti, bažnyčios vien Dievas taip pat nesušildo, neišlaiko ir nesutvarko, elektra, gėlės ir kitka gi kainuoja. Taigi jei jau nekyla ranka įdėti to pinigėlio, tai atneškite gėlių ir papuoškite savo bažnyčia :)
luka to vea
2010-07-06 20:14:53
nera cia skupumo. autorei atrodo keista, kad noredama priarteti prie Dievo, ji turi moketi pinigus. man sis klausimas irgi kildavo.
Iš dalies
2010-07-06 19:53:05
Iš dalies pritariu nuomonei, kad katalikų bažnyčia yra per daug sureikšminta, yra net išleisti bažnyčios įsakymai, kurie laikomi beveik tokie pat svarbūs kaip ir dekalogas. Tačiau jei visuomenė nori išlaikyti šitą dvasininkų luomą, jei jis atrodo svarbus (autorė lankosi bažnyčioje, todėl, matau, jai tai svarbu), aukoti reikia, kad kunigai nepradėtų ieškoti kitų būdų užsidirbti. Taip, dvasininkai išlaikomi visuomenės, bet mainais jie visą savo gyvenimą paskiria kitiems. Manau, tai yra pakankama auka, kad juos suprastume ir padėtume keliais litais per mėnesį.
Vea
2010-07-06 19:18:24
Aukojami pinigai panaudojami seminariju islaikimui, kunigu pragyvenimui. Jei esate tokia uoli katalike, turetumete suprasti, kad aukojate baznycios tarnams, cia jau kitas klausimas, kaip tikslingai pinigai panaudojami... Be to gopsumas ir skupumas, kuris buvo justi siame straipsny - taip pat nuodeme... Tikrai nesu labai praktikuojanti, taciau nesupratau Jusu poziurio...