• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip atgaivinti priblėsusius jausmus?  4 

Autorius: Eli.lt
2013-04-09 10:00:00

Kaip atgaivinti priblėsusius jausmus?
Eli.lt; Jupiterimages nuotr.
Jūs vedę jau ne pirmus metus ir jūsų santuoka yra gana sėkminga. Tačiau pastebite, kad buvusios aistros nebėra, mylitės vis rečiau, nes pavargote, be to, nebeliko naujų pojūčių. Viskas pažįstama ir banalu. Galbūt visiems taip būna?
Pasirodo, ne. Daugelis susituokusių porų prisipažįsta, kad išgyvenę panašią jausmų krizę jie sugebėjo atrasti naujus horizontus. Kaip? Štai keletas patarimų, kuriuos siūlo žinomi seksologai, psichoterapeutai ir tiesiog sutuoktiniai, "turintys stažo".


Seksas – tai jausmai


Garsi seksologė Dilia Enikejeva seksą lygina su dainininkų duetu: "Dainininkai gali dainuoti unisonu, bet gali ir atlikti savo partiją. Jeigu jie susidainavę, dainuojant kartu jų balsas skambės kitaip nei dainuojant solo. Gerame duete abu partneriai puikiai jaučia partnerį. Jeigu vienas užsinorės improvizuoti, kitas lengvai prisitaikys".


Žinoma, seksas sulaukus trisdešimties ne toks kaip sulaukus aštuoniolikos. Jaunystėje viskas paprasčiau: vyksta hormonų audros, jūs galite nemiegoti visą naktį, o ryte būti šviežia kaip agurkėlis, priekyje – viltys ir dideli planai, o jūs nuostabi kaip Afroditė.


Bėgant metams, blėsta grožis ir pasitikėjimas savimi (ypač jeigu vyras periodiškai jums primena apie papildomus kilogramus ir atsiradusias raukšleles), šeimos rūpesčiai suėda visas jėgas, o ir pats organizmas maldauja skirti valandėlę miegui, o ne seksui.


Vis dėlto seksualinis pasitenkinimas pirmiausiai susijęs su bendru pasitenkinimu santuoka. Jeigu sutuoktiniai patenkinti savo intymiais santykiais, tai sudaro foną vystytis jų santykiams kitose sferose. Šis fonas turi įtakos santykių sėkmei ir, atvirkščiai, pasitenkinimas seksu priklauso nuo šių santykių.


Ką daryti? Pradžiai – sąžiningai atsakykite sau į klausimą: ar viskas gerai jūsų kasdieniniuose santykiuose. Jeigu ne, ieškokite to pradinio taško, nuo kurio prasidėjo kivirčai, ir užpildykite emocinę spragą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
dariusb
2009-08-31 22:44:43
grazus ir labai pamokantis straipsnis ...:) viliuosi ir tikiuosi kad kas ji perskaite kiekvienas sau invidualiai pritaikysit ir ,, patobulinsite,, savo santykius...
As tikiu tokiais dalykais ir tikiu kad kiekvienas ( poroje) vienas kita turi stebinti ir stengtis del kito...
bet kaip mano mylimoji zmona sako , taip tik filmuose buna... keista tai girdet is 26 riu metu merginos... Nors praaityje viskas buvo kitaip... dabar kazka pasiulai, su didziausiu noru ir uzzsivedimu siulai ta ir ana, bet kai atsako kazka tai man net veidas istysta... tai gero vakaro, ir nepamirskit viens kito stebinti ir gerbti ...
budulis
2009-02-12 17:39:43
jooo, jei panos taip elgtusi is tikruju, tai jokiu priblesusiu jausmu ir nebutu. tik girdi, kad geliu nedovanoji, tai sukneles nenuperki, tai papuosalu per mazai. tai net ir nesinori myletis paskui.
vasarele
2009-02-12 17:38:05
reikia vienas kita myleti, reikia vienas kitam staigmenas ivairias steigti. gerai parasyta straipsnyje.