• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Liguista meilė  9 

Autorius: Ivona Žiemytė
2008-05-21 00:00:00

Liguista meilė
Dienraštis "Vakarų ekspresas", "Gamma" nuotr.

„Reikia žinoti, kad žudoma ir žudomasi ne iš meilės; taip elgiasi patologinės asmenybės, kenčiančios dėl nestabilių emocijų, nesugebėjimo palaikyti ryšio su žmonėmis bei menkos savivertės“, - sakė psichoterapeutė Jolanta Daiva Baliūnienė.

Į redakciją atėjęs jaunas vyras prašė padėti jam susigrąžinti merginą, kurią sakė mylįs kaip demonas, todėl ją persekios, ir net galėtų nužudyti. Meilės teroristai gąsdina, grasina, persekioja, o kartais ir įvykdo savo žiaurius ketinimus. Kaip atpažinti pražūtingą aistrą ir užkirsti jai kelią?

Meilės rūšys

Psichoanalitikai išskirtų keturis meilės aspektus: seksą (libido), dvasinius santykius, draugystę („filija“ arba „broliška“ meilė) ir agape (rūpinimasis kitu, atjauta, supratimas). Erotinį potraukį charakterizuoja švelnumas, tolerancija partneriui. Mylėdami identifikuojamės su kitu, jausdami gilią empatiją. Brandaus žmogaus meilę lydi pareigos jausmas ir, žinoma, aistra. Ši nesiriboja vien sueitimi ir orgazmu, todėl meilės ribos išsiplečia iki troškimo priimti emocines ir dvasines partnerio vertybes. Poros santykiuose atsispindi pasąmonės išgyvenimai ir fantazijos, ir jeigu vieno partnerio asmenybė infantili arba ribinė, jo „superego“ gali sukurti prievartinį bendravimą. Tai yra iškreiptą meilę.

Apie menkavertiškumą

Išsiskyrimo metu dažniausiai išgyvenama psichologinė krizė. Nesugebantys susitvarkyti su savo jausmais krizinėse situacijose elgiasi skirtingai. Vieni bando išgyventi, prisitaikyti, susiranda naujų draugų ir veiklos, atgauna savivertę bei dvasinę pusiausvyrą. Kitiems vystosi menkavertiškumo jausmas, sukeliantis kompensacinį troškimą pirmauti visose srityse, būti lyderiais. Jie nepajėgia įveikti savo menkavertiškumo jausmo, jaučiasi vieniši, priklausomi nuo kitų, visiškai praradę pasitikėjimą savo jėgomis. Turintys menką savivertę žmonės jaučiasi nuskriausti, neįvertinti ir tai skatina autodestrukciją ir agresiją. Tuomet išgyvenamos krizės metu įsijungia patologiniai gynybiniai mechanizmai, kurie nepadeda išlikti, o tik stiprina kančią ir kaltės jausmą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Mergina
2009-11-30 00:53:54
Durnes
o ka daryti
2008-07-10 09:48:53
patarkite, ka daryti, kai vaikinas jau arteja link taves, tarytum santykiai mezgasi, jis to nori..bet vis neuzsimezga tvirtai, o as del to vyro esu pametusi galva ir atidavusi jam sirdi, kaip pasiekti to, ko noriu, kaip elgtis?Patarkite. Aciu.
Violeta
2008-06-18 13:52:42
Mane siuo metu kamuoja priklausomybe nuo vaikino ;/
Pastoviai pykstames , atrodo jau viskas susirenku daiktus ir iseinu , bet be jo neisivaizduoju savo gyvenimo ...Rodos be jo ir negali buti nieko daugiau ..