• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Sunkumai – jausmų tvirtumo garantas

Autorius: G. Navaitis, Darnipora.lt
2009-02-18 00:00:00

Sunkumai – jausmų tvirtumo garantas
jupiterimages.com

Kiekvienas žino Romeo ir Džiuljetos meilės tragediją. Šių įsimylė­jėlių ryšys buvo iš karto pasmerktas, nes jų šeimos nuožmiai neken­ tė viena kitos, o porą skyrė ne tik šeimų barniai, bet ir gimi­ naičių lavonai.

 

Romeo ir Džiuljetos meilę kurstė giminių priešiškumas?

 

DarniPora.lt nusprendė atidžiau panagrinėti Romeo ir Džiuljetos istoriją, ir pamėginti atskleisti, kodėl kone akimirksniu įsiplieskė beatodairiška ir ne­ savanaudiška meilė? Romantikai tvirtina, jog tai buvo didingas jausmas. Psichologai atkreipia dėmesį į dvi aplinkybes: itin jauną įsimylėjėlių amžių (Romeo - penkiolikmetis, Džiuljeta - trylikametė) ir tėvų draudimus. Todėl tikėtina, kad Romeo ir Džiuljetos aistrą kurstė jų meilės neperspektyvumas bei kliūtys, o palikti vieni patys jie galėjo ir nusivilti savo jausmais.

 

Kadangi Šekspyro aprašyta meilės istorija išgalvota, jos svarsty­ mas liks be aiškių išvadų, bet gali padėti numatyti tyrinėjimo kryptį. JAV psichologas Robertas Cialdinis pabandė išsiaiškinti tėvų įtaką vaikų meilės ryšiams. Jis teigia, jog jauni įsimylėjėliai labiau pasitiki vienas kitu ir greičiau pradeda kurti bendros ateities planus, jeigu jų jausmams priešinasi tėvai. Daugiau nei 70 proc. susituokusiųjų per tris mėnesius po to, kai sulaukė įstatymų leisto vedybinio am­žiaus, sakė, kad tėvai nepritarė jų santuokai.

 

DarniPora.lt atliktos apklausos duomenimis, vyresniame amžiuje, kai vyrui ir moteriai per trisdešimt, tėvų ar aplinkinių draudimai reikšmingos įtakos apsisprendimui kurti šeimą nebeturi. Tačiau aštuoniolikmečiai ir jaunesni pernelyg dažnai el­ giasi priešingai nei jiems siūloma.

 

Kas priverčia Jūsų širdį tankiai plakti?

 

Norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį į dar vieną aplinkybę , susijusią su Romeo ir Džiuljetos meile, jiems grėsusį pavojų.

 

Bet prieš tai iš pirmo žvilgsnio lengva užduotis - įsivaizduokite, kad Jūsų širdis tankiai plaka, o rankos truputį dreba. Jūs, be abejo, save gerai pažįstate ir manote, kad lengvai atsakysite, ką rodo šie požymiai: baimę, nerimą ar džiaugsmą.

 

Tikslūs tyrimai atskleidžia, jog toks klausimas nėra paprastas ir nelengva vienareikšmiškai susieti savo re­ akcijas su jausmais. Taigi galima suklysti ir, susijaudinus dėl vienos priežasties, priskirti jaudulį kitai.

 

Seksualinio patrauklumo ir pavojaus ryšys

 

JAV psichologai Johnas Dattonas ir Charlis Aronas atliko vaiz­ dų eksperimentą. Simpatiška interviuotoja prieidavo prie vyrų, per­ ėjusių kalnų upę kabančiu 150 metrų aukštyje ir siūbuojančiu til­tu, bei prašydavo užpildyti anketą. Ji taip pat šiems vyriškiams palik­ davo savo telefono numerį, kuriuo paskambinę jie galėjo pasiteirauti apie tyrimą. Beveik pusė tiriamųjų paskambino ir bandė paskirti jai pasimatymą. Ta pati interviuotoja apklausė ir vyrus, perėjusius upę kitu - tvirtu, nejudančiu gelžbetoniniu tiltu. Šioje grupėje pabandžiusių užmegzti pažintį te buvo 6 proc.

 

Šį seksualinio patrauklumo ir pavojaus ryšį gerai žino kino reži­sieriai, nuolat siūlantys žiūrovams pasikartojantį siužetą: šaunuolis Smitas kovoja už teisybę ir tvarką su žudiku Džo. Vėjavaikiška blon dinė Merilin visai atsitiktinai įsipina į blogiukų ir geriečių susišau­ dymą bei nenorom trukdo Smitui sudoroti priešininkus. Jam tenka rūpintis ne tik teisingumo triumfu, bet ir saugoti Merilin. Iš pra­ džių jis tuo labai nepatenkintas ir piktai bara visą moterišką gimi nę, bet kai muštynių pertraukos metu porelė atsiduria ramioje ir jaukioje vietelėje, net ir nenuovokus žiūrovas puikiai žino, kuo jie užsiims.


 
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus