• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Meilė nuo pirmo pelės spustelėjimo

Autorius: respublika.lt
2009-09-14 12:00:00

Meilė nuo pirmo pelės spustelėjimo
dreamstime nuotr.

Naujosios komunikacijų technologijos daro perversmą meilėje: anksčiau galėdavai nebent tikėtis lemtingo susitikimo vakarėlyje, darbe ar artimiausioje kavinėje, o šiandien įmanoma spaudinėjant pelę kiaurą parą ieškoti tobulo gyvenimo draugo.

“Aplinkybės, kuriomis užmezgame meilės santykius, iš pagrindų keičiasi. Pagal svarbą tai prilygsta kontraceptinių tablečių išradimui”, - konstatuoja amerikietė socialinės istorijos specialistė Barbara Defo Vaithed (Barbara Dafoe Whitehead). Manoma, kad pasaulinis žiniatinklis iš esmės keičia vyrų ir moterų požiūrį į meilę, nes atsiranda didžiulis galimų kandidatų pasirinkimas. Paieškos sistema į individualų užklausimą gali pateikti iki 200 pasirinkimo variantų. XIX a. moteris per gyvenimą sulaukdavo gal trijų pasiūlymų.

Internetas seniai pakeitė žmogaus pagrindinį biologinį bandymų suartėti modelį. Iki šiol buvo manoma, kad svarbiausi flirto skatinimo veiksniai yra fizinis patrauklumas, išvaizda arba kvapas, o dabar yra atvirkščiai. Iš pradžių vyksta raštiškas sielos striptizas, paskui - susitikimas. Meilė iš pirmo žvilgsnio tikriausiai greitai bus praeitis, dabar galima meilė “nuo pirmo pelės spustelėjimo”.
 
Internete labai greitai atsiveriama daugiau nei susitikus asmeniškai. Tikrovėje retai iškart atviraujame, o internete - taip, nes rizika yra mažesnė, galima anonimiškai prie ko nors priartėti ir neprarandant orumo vėl pasitraukti. Taip greitai užmezgamas artimas ryšys, keičiamasi intymiomis mintimis. Studijos pateikia įrodymų, kad meilės santykiai, užgimę internete, anaiptol nėra paviršutiniški. Galbūt internetas yra didesnis meilės ryšio patvarumo garantas nei visos kitos susipažinimo formos. Šis suartėjimo be sekso būdas bene labiausiai atitinka romantišką tikrosios meilės vaizdinį: iš pradžių būna svarbios tik dvasinės vertybės.

Beveik 15 proc. moterų - toks rinkos tyrimo instituto “Innofact” atlikto tyrimo rezultatas - trokšta svajonių vyrą rasti internete. Pastarasis šiandien yra mėgstamiausia vienišių susitikimo vieta. Daugiausia šansų čia atsiveria vyrams, kuriems dažnai būna sunku jausmus išreikšti žodžiais. Švelnybių prikaišioti elektroninį laišką jiems yra lengviau. O jausmingiems meilės žodžiams elektroniniame laiške moterys atsispirti negali. Tiesa, vyrai šiame kelyje į moterų širdis turi įveikti vieną kliūtį, kuri yra nereikšminga kalbantis - teisingą rašybą. Kas nori pelnyti moterų palankumą, turi būti sąmojingas, ieškoti poetiškų formuluočių ir rašyti be klaidų. Kaip rodo apklausos, 95 proc. moterų rašybos klaidos atstumia. Tiesa, dar gaji nuomonė, kad internete partnerių ieško vienišiai, nesugebantys rasti jų tikrajame gyvenime. Bet yra veikiau priešingai. Studijos rodo: bendraujantys internete ir tikrajame gyvenime yra komunikabilūs ir mėgstami aplinkinių.

Žinomiems žmonėms yra ypač malonu flirtuoti arba plepėti internete svetimu vardu, tik čia jie gali susipažinti inkognito. Žiniatinklyje ne kiekvienas yra tas, kuo prisistato. Krepšinio žvaigždė Dirkas Novickis (Dirk Nowitzki) per trejus metus elektroniniais laiškais, SMS ir telefonu bendravo su Kristel Teilor (Cristal Taylor), kol pagaliau nusprendė susitikti. Tik prieš pat suplanuotas vestuves paaiškėjo, kad Teilor yra aferistė. Ji šiuo metu sėdi kalėjime, o Dirkas Novickis gali guostis įgijęs gyvenimo patirties. Taigi interneto anonimiškumas slepia ir pavojus: čia sukčiaujama, perdedama, skelbiamos svetimos nuotraukos ir išgalvotos biografijos. Kaip paaiškėjo apklausus 1200 internautų, beveik 80 proc. vyrų ir 35 proc. moterų pateikiamos informacijos neatitinka tikrovės. Be to, beveik 30 proc. visų mėgėjų flirtuoti virtualioje erdvėje, tariamai viengungių, realiame gyvenime yra vedę.
 
Nenuostabu, kad internetinė meilė gali tapti grėsme netgi tvirtų ryšių siejamoms poroms. Net jei internetiniai įsimylėjėliai tikrajame gyvenime nesusitikinėja, vaizduotėje virtualus partneris gali tapti idealu, kurio joks žmogus atitikti nepajėgia. Todėl kompiuterinės meilės padariniai gali būti drastiškesni nei meilės intrigos tikrajame gyvenime. Psichologai jau pradėjo tyrinėti šią problemą, kuria metodus gydyti poroms, susidūrusioms su virtualia neištikimybe.
 
Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita" 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus