• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Moteris raudona suknele

2009-04-21 00:00:00

Moteris raudona suknele
vakarozinios.lt; Jupiterimages nuotr.
Raudona reiškia meilę ir nekaltybę. Byloja apie džiaugsmą ir liūdesį, erotizmą ir valdžią. Įspėja ir masina. Jokia kita spalva nepasižymi tokia magija ir galia. Raudona yra magiška spalva, simbolizuojanti gyvenimą, kraują, mirtį, aistrą ir meilę.

Vyrams patinka raudona

Prieš keletą metų profesorius Andrew Elliotas (JAV) atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 100 išsilavinusių vyrų. Vyrai, kuriems buvo parodytos moterų nuotraukos įvairių spalvų rėmeliuose, patraukliausiomis įvardija tas, kurių nuotraukos buvo įrėmintos raudonai. Vilkinčios raudonas palaidines jiems pasirodė patraukliausios. Net ta pati moteris, apsirengusi skirtingais drabužiais, vyrų nuomone, gražiausiai atrodė raudonais drabužiais. Profesoriaus Ellioto tyrimai parodė, kad per pasimatymą su moterimi, vilkinčia raudonus drabužius, vyrai linkę išleisti daugiau pinigų nei su vilkinčia, tarkim, mėlynus drabužius. Jie kviestų ją į brangesnį restoraną ir vaišintų brangesniu vynu. Nė vienas iš pasirinkimų nebuvo kaip nors racionaliai pagrįstas. Nemėgstančių raudonos spalvos moterų laimei, spalva neturėjo įtakos jų intelektinių savybių įvertinimui.

Tarsi skraistė buliui

Iš visų spalvų tik raudona pati pirma patraukia žvilgsnį ir sudaro įspūdį, tarsi būtų arčiau, nei yra iš tikrųjų. Raudona spalva gali pakelti kraujospūdį ir padidinti pulsą. Laikas raudonoje aplinkoje, atrodo, bėga greičiau.

Todėl neatsitiktinai raudoną spalvą mėgsta tie, kas kuria kasdienio naudojimo prekes, kurios turi iškart atkreipti dėmesį. Raudonos spalvos yra įspėjanti šviesa, “stop” ženklai ir ugniagesių automobiliai. Daugelyje miestų važinėja raudoni autobusai, Londone telefono būdelės raudonos, o Kinijoje populiarūs raudoni žibintai.

Nėra geresnės spalvos, kuri padėtų išsiskirti iš minios. Niekam nepraslys pro akis raudonas “Ferrari” automobilis, nors tradiciškai šios markės automobilis turėtų būti kanarėlės geltonumo, kaip Modenos, iš kurios yra kilęs firmos dizaineris ir įkūrėjas Enzo Ferrari, vėliava. Raudonas ir Anglijos karalienės Elžbietos II apsiaustas, kuriuo vilkėdama ji kasmet Parlamente sako iškilmingą kalbą. Raudonais apsiaustais, apsiūtais šermuonėlių kailiukais, vilki aukštųjų mokyklų rektoriai per akademinių metų atidarymą.

Monarchijos spalvos

Senų laikų reliktas, kai raudona buvo laikoma karalių spalva. Tačiau senovėje tik turtingiausieji galėjo sau leisti rengtis šios spalvos drabužiais, nes ryškiai raudoni dažai, gaunami iš jūros moliuskų, buvo nepaprastai brangūs. Raudonomis sukniomis mėgo rengtis damos Renesanso laikais. Prie kruvinos raudonos spalvos suknių jos puošdavosi rubinais, kad įspūdis būtų dar didesnis. Tik karaliai galėjo žengti raudonu kilimu. Pirmą kartą raudonas kilimas minimas Aischilo “Agamemnone” 458 m. pr. Kr., kai Klitaimestra sutinka vyrą, grįžtantį iš Trojos. 1902 m. Amerikos geležinkelio stočių peronuose buvo ištiestas raudonas kilimas, kuriuo žengė pirmieji paprasti keleiviai.

Raudoni kilimai, kuriais dabar vaikšto politikai ir garsenybės, taip pat įgavo perkeltinę prasmę ir yra karališko pagerbimo atitikmuo. “United Airlines” oro linijos VIP keleiviams siūlo vadinamuosius “Raudonojo kilimo klubus”, kitaip tariant, išskirtines laukiamąsias sales, nors jų interjere ir nėra raudonos spalvos. Raudona spalva, kaip karališkų laikų palikimas, tebėra daugelio valstybių vėliavose. Tik komunistinėse valstybėse raudona simbolizuoja kraują, pralietą darbininkų revoliucinėje kovoje.

Tai seksualu

Kodėl raudona spalva seksuali? Profesoriaus Ellioto nuomone, dėl to atsakingi pirmykščiai instinktai. Vyrams patraukliai atrodo moterys, kurių lūpos kontrastuoja su veido spalva. Raudonos lūpos yra sveikatos ir vaisingumo simbolis.

Tačiau raudona spalva ne vien fizinės jėgos ženklas, bet ir psichinės. Moterims, mėgstančioms rengtis raudonais drabužiais, patinka rizika ir iššūkiai. Jos pasitiki savimi ir nebijo provokacijų. Jos seksualiai patrauklesnės. Ir šitai sunku pakeisti, nes spalvos pasirinkimą lemia pasąmonė. Raudoną spalvą renkasi ne tik garsios ir kilmingos moterys, bet ir išsiskyrusios, nes tai suteikia pasitikėjimo savimi.

Svarbu ir tai, kokia kūno dalis aprengta raudonais drabužiais. Jeigu moteris mūvi raudonas kojines ar avi raudonus batus, tai byloja apie seksualinį aktyvumą. Raudonai apvilkta viršutinė kūno dalis skelbia apie tvirtą būdą. Raudona skarelė ant galvos - tai intelekto ir savo vertės suvokimo demonstravimas. O visa raudonai apsirengusi moteris? Na, ką gi. Tai turbūt šėtono pasiuntinė! Ji gali skatinti įvairius jausmus: nuo meilės iki neapykantos. Tačiau visada atrodo velniškai įspūdingai.
 
Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita"
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus