• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pasisekusio pasimatymo ypatumai

Autorius: G. Navaitis; zunalas.darnipora.lt
2009-09-07 12:00:00

Pasisekusio pasimatymo ypatumai
Jupiterimages nuotr.
Eidami į pasimatymą, neretai jaučiame šiokį tokį nerimą. Ypač jeigu tai - pirmas susitikimas. Tad šįkart pakalbėkime apie tai, į ką dera kreipti dėmesį, norint, kad susitikimas su potencialiu partneriu praeitų sklandžiai ir sėkmingai.

JAV psichologė Mariana Rokech duoda paprastą, bet itin veiksmingą patarimą — atėjusiai į pasimatymą moteriai tiktų prisipažinti, jog ji truputį nervinasi. Atidus vyras pasistengs jai padėti nusiraminti, atsipalaiduoti ir patikės esąs stiprus, galintis globoti moterį. O jei jam dar bus padėkota už supratimą, tai pasijus itin svarbus.

Jei vyriškis nekreips dėmesio į užuominą, jog moteris nesijaučia laisvai, tai veikiausiai ir ateityje nesugebės atsižvelgti į jos jausmus. M. Rokech tvirtina, kad daugeliui moterų užtektų įžvalgumo suprasti, su kokiu vyriškiu jos susitiko. Tam tereikia savęs paklausti, ką nori apie jį sužinoti, nes į tiksliai sau užduotus klausimus atsakymas anksčiau ar vėliau randamas, o jei tie klausimai tik numanomi, tai ir atsakymai lieka miglose.

Temos gundymui

Gundomasis pokalbis turi ne tik formą, bet ir tinkamas temas. Jo pradžia — jausmingi klausimai. Teisingai užduoti, jie verčia romantiškai mąstyti.

Jei, pavyzdžiui, moteris papasakos apie menamą draugę, kuri abejoja meile iš pirmo žvilgsnio, ir pasiteiraus vyriškio nuomonės, jei pasidomės, kaip turėtų atrodyti ideali savaitgalio išvyka, ar norės sužinoti tikro jausmo požymius, ji išgirs netiesioginį vyro atsakymą apie save ir paskatins jausmingiau pažvelgti į ją. Jei šie ar panašūs klausimai atrodo pernelyg asmeniški, galima klausti apie visus vyrus (daug kam patiks kalbėti už visus). Pavyzdžiui, pasiteirauti, kada vyrai suvokia, jog rimtai įsimylėjo.

Jausmingų klausimų galia

Uždavus jausmingų klausimų, veikiausiai teks į juos ir atsakinėti. Tai ir yra gundomasis pokalbis — kai kalbama apie jausmus. Sumanios gundytojos šiomis temomis kalba tarsi antruoju asmeniu. Jos sako: „Gera jausti, kad esi kam nors reikalinga..." Bet nekalba apie Petrą ar Joną, su kuriais anksčiau susitikinėjo.

Pasimatymas taps sunkiu darbu, jei teks tiksliai „pasverti" kiekvieną žodį. Jis tampa smagus, jei vadovaujamasi paprasta taisykle - jausmai keičiasi, o todėl jie nėra pasižadėjimas. Pasakius, kad vyras nuostabus, kad su juo šią akimirką gera ir saugu, kad pasimatymas žavingas, yra tik padėkota už esamą laiką, bet neįsipareigota ateičiai ir nesuteikta jokių teisių. Gal todėl vertinančios dabartį, bet nesvarstančios būsimų santykių moterys gali nesivaržydamos girti ir dėkoti?

Ar verta iškart kalbėti apie ateitį?

Suprantama, apie santykių ateitį irgi reikia mąstyti. Bet daryti tai tiktų po pasimatymo, o ne jo metu. Per vertinamąjį pasimatymą nederėtų užsiminti apie vedybų svarbą, nes niekas nenori po kelių dienų pažinties svarstyti apie įsipareigojimus. Netiktų kalbėti ir apie norą turėti vaikų, nes nuoširdus vyras prisipažins, jog apie tai šiuo metu negalvoja, o melagis pasakys, kad labai žavisi vaikučiais ir apie juos svajoja. Pirmuoju atveju galima atstumti rimtą kandidatą, o antruoju - apsigauti.

Nuoširdumas, be abejo, patrauklus. Pasakojanti apie savo keistus polinkius, ligas, neveiksmingas dietas, sutrikusios psichikos giminaičius moteris mano esanti itin sąžininga. Bet drauge tarsi praneša, jog bendravimas su ja nebus sklandus ir malonus. Tokiu atveju labiausiai tiktų toks patarimas  — mažiau kalbėti apie save ir skatinti vyriškį išsipasakoti.
 
Kadangi kiekvienam malonu pasamprotauti apie savąją gyvenimišką patirtį, tiktų pasiteirauti, kuo vyras labiausiai didžiuojasi ir ką jis mano apie kurią nors moteriai svarbią vertybę (pavyzdžiui, pinigus ar laimę). Po to galima papasakoti ką nors liūdno ir romantiško, bet ne asmeniško ir tragiško (pavyzdžiui, melodramiško kino filmo siužetą). Iš reakcijos gana lengva spręsti apie vyriškio emocionalumą. Jį bei šeimos gyvenimui būtiną kantrybę parodo ir elgesys su aptarnaujančiais žmonėmis bei piktas ar atlaidus požiūris į nedidelį vėlavimą.
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus