• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vyrą išsirinkti taip pat sunku kaip ir batus  7 

2008-08-05 00:00:00

Vyrą išsirinkti taip pat sunku kaip ir batus
"Welt" inf., "Gamma" nuotr.

Tinkamiausio partnerio paieškos kažkuo panašios į geriausių batų paieškas. Pasaulis - tarsi milžiniška parduotuvė, pilna pagundų. Ne taip lengva išsirinkti tokius batus ir tokį vyrą, su kuriuo būtų geriausia žingsniuoti akmenuotu gyvenimo keliu.

Kartais prisireikia ir suklupti, kad kitą kartą rinkdamasi būtum apdairesnė. Vienas pasirinkimas tinka šauniam vakarėliui, tačiau ne kasdienybei. Kiti yra patogūs, tačiau per mažai elegantiški. Kaip surasti tokius, kurie tiktų ir kasdienybei, ir šventei (kalbame ne tik apie batus, bet ir apie vyrus)?

Atėjus brandai tampa aišku: svajonių princai ant baltų žirgų atjoja tik Holivudo filmuose. Mokslininkai savo teorijomis iš karto nuplėšia romantikos šydą: dėl meilės, pasirodo, kalta tam tikra biologinių, socialinių ir psichologinių faktorių kombinacija.

Kiekvienos partnerystės pagrindas - tam tikri evoliuciniai dalykai. Kaip ir visi gyvi padarai, žmonės turi užkoduotą troškimą pratęsti savo giminę. Tačiau rinkdamiesi partnerį, moterys ir vyrai vadovaujasi skirtingais kriterijais: pagal evoliucijos teorijos modelį, moterys ieško tam tikrą statusą turinčio patikimo partnerio, kuris galėtų pasirūpinti šeima. Savotiškų „Prada“ batų, neperšlampančių net ir lyjant lietui.

Vyrams svarbiausias atrankos kriterijus yra grožis. Kuo moteris gražesnė ir sveikesnė, tuo didesnė tikimybė, kad ji pagimdys sveikus vaikus.

Šią išvadą padarė evoliucijos psichologas Davidas Bussas, tyrimo metu apklausęs 10.000 žmonių iš 37 šalių. Tačiau tai tėra tik pagrindas renkantis partnerį. Milijonai žmonių telpa į šią schemą.

„Priešingybės traukia“, „dažniausiai susituokia panašūs žmonės“ – kuris iš šių teiginių  yra teisingesnis? Mokslas labiau pasisako už tai, kad sėkmingesnė būna panašių žmonių sąjunga. Kuo panašesni mūsų fiziniai duomenys, kilmė, išsilavinimas ir asmeninės savybės, tuo didesnė tikimybė, kad partneriai liks kartu. Tačiau iš kur žinoti, į kurį iš jų pirmiausia atkreipti dėmesį?

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
vyras, tarp kitko vedes
2008-08-07 15:42:54
dabartinems moterims ir merginoms reikia pinigingo (kad vyras gerai uzdirbtu arba butu verslininkas)- va jums ir pasirinkimas, deja nebeziuri niekas i vidini zmogaus grozi, ka jis kalba, kaip masto-svarbu pinigai:(((
ech...
2008-08-05 22:06:57
nu ir priskiede...
kastyte
2008-08-05 20:36:53
Vyrai nori tiktai sexo,ir retas nori rimtu santykiu,ypac virs 30,nes jau iprate gyventi tik del saves.Kiekviena nori grazaus,auksto,tvarkingo,protingo,turicio geras pareigas ar verslininko,bet kai tu ji sutinki,praleidi laika,supranti,kad jam reikia tik sexo,o po menesio isvis pamirs tavo varda.Tuomet vel renkames is naujo....