• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip įveikti santykių krizę? (I dalis)  1 

Autorius: Syntone.ru, Flickr.com nuotr.
2012-07-24 12:43:00

Santykių krizė: išbandymas ar pabaiga?
Santykių krizė: išbandymas ar pabaiga?
Kiekvieno žmogaus gyvenime ateina metas, kai jis pradeda kurti rimtus tarpusavio santykius su priešinga lytimi. Negalima teigti, kad viską iš karto pavyksta sustyguoti: kur kas dažniau šis kelias atrodo labai sunkus, neretai pilnas pačių įvairiausių kliūčių, atsirandančių, rodos, lygioje vietoje.

Daugelis žmonių negali įveikti šių sunkumų ir atsisako kovos už nuosavą laimę, jie negali atleisti ir pamiršti nereikšmingų, kvailų barnių, smulkių nuoskaudų, pastabų, priekaištų, pretenzijų. Bet taip pat pasitaiko ir atvejų, kai tarpasmeninių problemų sprendimas baigiasi sėkmingai.

Pasirodo, užtenka objektyviai įvertinti susidariusią situaciją ir pamėginti į save ir savo elgesį pažvelgti iš šalies, įvertinti emocines savo vieno ar kito poelgio pasekmes. Be abejo, pasakyti kur kas lengviau nei padaryti. Kartais žmonės, apakinti nuosavų emocijų, nė už ką nekreipia dėmesio ir neketina klausyti nieko, juolab ramiai analizuoti susidariusios situacijos.

Kaip tik dabar ir pamėginsime apžvelgti praktines rekomendacijas, kaip įveikti problemas, kurios neišvengiamai kyla kuriant rimtus santykius tarp vyro ir moters. Paprasčiausiai tam tikrame etape ateina vadinamoji psichologinė krizė, kurią išprovokuoja būtinybė abiem taikytis vienas prie kito. Kaip tik šiuo periodu svarbu parodyti santūrumą ir kantrybę mylimo žmogaus atžvilgiu.

Tiesą sakant, visada egzistuoja išmintingas bet kokios situacijos sprendimas. Juk yra toks įvykių rutuliojimosi variantas, kuris leidžia pagarbiai ir subtiliai traktuoti kito žmogaus jausmus, visada galima rasti išmintingą kompromisą, o ne beprasmiškai švaistyti laiką.

Ypatingą dėmesį skirsime tarpusavio santykių psichologijai - ji ragina būti kantriems. Kantrybė - apskritai vienas svarbiaisių laimingo šeimyninio gyvenimo faktorių. Kinų išmintis sako, kad jei esi kantrus - laimė būtinai tave susiras. Ši patarlė įgyja ypatingą reikšmę įvertinus faktą, kad vyrai ir moterys dažnai lyginami su žemės rutulio poliais, vadinamais antipodais, kuriuose užkoduota gyvenimo pozicijų ir pasaulio pajautimo priešybė, kylanti iš psichologinių skirtumų.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
tiesiog
2012-08-31 01:25:48
Kinų išmintis sako, kad jei esi kantrus - laimė būtinai tave susiras.
tiksliau tai reikstu kol tu busi kantrus tavo nauda bobos joberiai gaudys:-D