• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kodėl pavydi?  4 

Autorius: Lietuvos Sveikata
2010-10-13 13:00:00

Kodėl pavydi?
Jupiterimages.com

Pavydas ? tai ir pyktis, ir noras valdyti kitą žmogų, ir nevisavertiškumo jausmas, ir pasitikėjimo savimi bei kitais stoka. Nereikia šios emocijos gėdytis, tačiau išmokite ją kontroliuoti.

Susivokite savo jausmuose

Atsisakę sau prisipažinti, jog kamuoja pavydas, neigiame savo pačių natūralius jausmus tuo sutrikdydami savo dvasinę pusiausvyrą ir ramybę. Įsiklausykite į jausmus. Prisipažinę sau, jog pavydite galėsite apgalvoti susiklosčiusią situaciją ir ieškoti būdų, kaip kovoti su šiuo ramybės neduodančiu jausmu.

Išsiaiškinkite priežastis

Paklauskite savęs, kodėl pavydite. Jei jus užklupo šis jausmas, pagalvokite, ar tam yra rimta priežastis. Ar jus neramina tas faktas, kad mylimasis vis dažniau grįžta iš darbo pernelyg vėlai? O gal pradėjo skirti daugiau dėmesio kam nors kitam? Gal pastebėjote jo elgesio pokyčius? Išsiaiškinkite savo nerimo ar nuogąstavimų priežastis.

Neskubėkite daryti išvadų

Įtarusios galimą vyro ar partnerio neištikimybę neskubėkite rinkti jo daiktų ir mėtyti juos pro langą. Net jeigu užklupote mylimąjį kompromituojančioje situacijoje, nepulkite kelti scenų. Tokiu atveju geriausia pasišalinti ir viską ramiai apgalvoti. Įsikarščiavusios pridarysite kvailysčių, dėl kurių vėliau gali tekti gailėtis.

Pagalba būtina

Kartais pavydas būna toks stiprus, kad žmogus pats niekaip negali kovoti ar valdyti šios jį kamuojančios neigiamos emocijos. Tuomet prireikia specialistų pagalbos.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
D
2010-11-01 15:25:43
Nusprendus issiskirti, jauciausiai gan tvirtai ir supratau, kad taip bus geriau abiems ir kad tas zmogus ne man. Taciau praejus kazkuriam laikui pas ji atsirado kita, o tada ir prasidejo sis nepakeliamas pavydo jausmas. Kazkas baisaus viduje darosi. Net nebematau bloguju sio zmogaus savybiu. Aptemo protas ir vis kartoju "kodel jai jis atiteko, o ne man"
vanda
2010-10-22 18:16:08
jei zmogus yra neistikimas, tai nereikia kovoti,tai dar daugiau paastrins situacija,gal neatitinkate vienas kito,iskok kito!! TAI VYRUKA PRIVERS PAGALVOTI, NES NESI SIUKSLE!!!
Ana
2010-10-19 12:52:54
as esu pavydi, ir su tuo tenka kovoti, tai begalo sunku...kartais manau, kad tikrai reikrtu psichologo pagalbos.