• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Laikas tekėti?!  1 

Autorius: www.eli.lt
2008-11-29 00:00:00

Laikas tekėti?!
"Gamma" nuotr.
Kaip viskas keičiasi! Prisiminkite senus filmus: jei merginai 23 metai ir ji neištekėjusi, bobutės sėdėdamos ant suoliukų stotelėje aptarinėja – girdi, senmergė, niekas neima! Vaikinas taip pat: grįžo iš kariuomenės – metas vesti! Ir neturi reikšmės, kad jam tik 20 metų, profesijos dar neturi, tuo labiau aukštojo išsilavinimo. Nieko tokio – tėvai ant savo pečių per gyvenimą neš, pinigų ir kampą duos.


Dabar, suprantama, viskas kitaip. Visi nori ant savo kojų atsistoti. Ir ne tik kad uždarbis būtų, bet ir butas, ir video, ir kompiuteris, ir automobilis. "Kas kurdamas šeimą negalvoja apie perspektyvas, finansines garantijas? Vaikai, mokykla, namas, atostogos – viskas kainuoja pinigus. Jei nori gyventi be streso, pinigai – esminis dalykas", - svarsto Jolita, kurios tėvas buvo buhalteris, mama – parduotuvės vedėja. Suprantama, geriau – viskas iš karto ir kuo greičiau, todėl žmonės vedybas atideda vis toliau.


Pagal statistiką, 82% ankstyvų santuokų, kai sutuoktiniai dar 18-19 metų studentai, išyra, susidūrus su gyvenimiškomis problemomis. Tačiau tokių, besituokiančių iš meilės nėra daug. Jauni įsimylėjėliai paprastai psichologiškai nepasiruošę išbandymams, kurie užgula pradėjus šeimyninį gyvenimą, jiems trūksta ir seksualinės patirties. Kai praeina svaiginantis artumo laimės jausmas, jie supranta, kad gyvenime praleido kažką svarbaus ir pradeda vaikytis tai, ką praleido.


Pagal statistiką, pasaulyje išsiskiria kas trečia santuoka, šis tendencija nuolatos auga. Vedybų ir šeimos specialistų, psichologų, seksologų nuomone, santuokų irimo problema gan stipriai susijusi su tuo, kad dauguma jų sukuriamos per anksti.


Paauglių ginekologų nuomone, šeimų neturėtų kurti jaunesni nei 18 metų asmenys. Tai lemia fiziologija, hormonai ir nervų sistemos susiformavimas. 15 metų mergaitė dar nepatiria orgazmo todėl, kad jos nervų sistema dar nesusiformavusi. Ji nepasirengusi lytiniam gyvenimui ir gimdymui, nieko negali duoti savo vaikui, nes pati dar yra vaikas. Norint auklėti vaiką, reikia turėti nors mažiausios gyvenimiškos patirties.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
bagyra
2008-11-29 13:41:28
ištekėjau 30,be kompleksų.