• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nebūkite kilimėliu

Autorius: Suaugusiems.lt
2010-11-26 09:00:00

Nebūkite kilimėliu
Jupiterimages.com

Kovojimas su sutuoktinio ar partnerio pasyviu agresyvumu – vienas didžiausių santykių iššūkių. Nebūkite nuolankūs, tai neatneš jokios naudos. Verčiau padėkite mylimajam suprasti savo trūkumus ir ištieskite pagalbos ranką kovojant su jais. 
 

Kaip atpažinti pasyvų agresyvumą?

Žmonės, linkę į pasyvų agresyvumą, dažnai erzina, pykdo aplinkinius, jie nuolat viskam pasyviai priešinasi tiek darbe, tiek namuose, tiek socialiniame gyvenime.

Ar Jūsų partneris vakarėliams ruošiasi taip ilgai, jog kai nuvykstate šventė būna praktiškai pasibaigusi? Ar dažnai sako „taip“, kai žinote – mąsto priešingai? Ar be priežasties kritikuoja kitus? Ar pastebite, jog specialiai „pamiršta“ kai kuriuos darbus arba nuolat vėluoja į darbą? Ar pernelyg sureikšmina savo nesėkmes ir nuolat skundžiasi, jog yra nesuprastas? Jei partneris pesimistiškas, užsispyręs, paniuręs ir neproduktyvus – metas susimąstyti.

Kas lemia pasyvų agresyvumą?

Tikima, jog toks elgesys kyla dėl nepritapimo ar nusivylimo jausmo vaikystėje. Užgniaužtas pyktis ir stresas vaikystėje auga ir vystosi kaip asmenybės sutrikimas suaugus.

Kaip galiu kovoti su partnerio pasyvia agresija?

1. Nustokite jaustis kaltu

Jūs jokiu būdu nesate kaltas dėl tokio partnerio elgesio. Negalvokite apie kaltę, verčiau mąstykite apie tai, kaip galite padėti jam suprasti savo problemą ir ieškoti pagalbos.

2. Nebūkite tarsi durų kilimėlis!

Baikštus partnerio dominavimo ir užgauliojimų pateisinimas tik sustiprins tokį jo elgesį. Neleiskite taip savęs bauginti. Stokite priešais jį ir reikalaukite atsiprašymo, išsakykite savo mintis ir, svarbiausia, leiskite jam žinoti, jei tai skaudina jus.

3. Leiskite partneriui suprasti jo beprotybę

Neatsiprašinėkite ar nesistenkite išpirkti jo netinkamo elgesio. Pasyviai agresyvūs žmonės gyvena savigailoje. Jei partneris neigia problemą, subtiliai atkreipkite dėmesį į šio nesąžiningumą ir elgesio nesuderinamumą. Nagrinėjamą problemą turintys žmonės dažnai kartoja frazę „Aš niekada to nesakiau!“, tad gali padėti skambučių ar pokalbių įrašymas. Paaiškinkite mylimajam, kaip toks jo elgesys daro įtaką jūsų draugystei, jo karjerai ir kitiems dalykams. Įrodykite, kad ne kitų, o jo pačio veiksmai verčia partnerį kentėti. Priverskite suprasti: jeigu gerbia jūsų draugystę, privalo suprasti turįs problemų – tik tuomet galėsite su jomis iš tiesų kovoti.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus