• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pernelyg didelio artumo baimė (I dalis)  1 

Autorius: Egidijus Varnavičius
2010-09-27 18:00:00

Pernelyg didelio artumo baimė (I dalis)
Jupiterimages.com

"Niekas iš žmogaus neatima tiek daug jėgų, kiek pavojaus baimė" - Ernestas Hemingvėjus

Kai siūdami sagą netyčia adata įsiduriate į pirštą, pajuntate skausmą. Kai keldami nuo viryklės karštą puodą nusideginate - irgi skauda. Bet visa tai greitai praeina ir netrukus pamirštate. Negi dėl tokių smulkmenų niekuomet nebesiųsite į drabužį sagų bei nekelsite nuo viryklės puodų?

Kai stengiatės ypač gerai atlikti savo darbą, bet susilaukiate vien tik nedėkingumo, pajuntate skausmą. Jeigu visą gyvenimą siekėte įgyvendinti kažkokią idėją, kuri, vis dėlto, galiausiai žlugo, nors stengėtės kaip įmanydami, būna nepaprastai skaudu. Kai atveriate kitam žmogui širdį, apdovanojate jį meile, o jis apvilia, skausmas, regis, tampa beribis.

Tokius skausmus pamirštame ne taip greitai. Kodėl? Kodėl, nepaisant nesėkmės, vėl siuvame sagą, gaminame valgį, bet, kita vertus, bijome užmegzti kitą artimesnį ryšį? O gi štai atsakymas: su jausmais susijęs skausmas mums atrodo stipresnis ir gilesnis nei kūno sužeidimai.

Šiame straipsnyje panagrinėsime esminius šių potyrių skirtumus bei kokių priemonių derėtų imtis prieš baimę, kuri atsiranda nepasisekus santykiams. Remiamės nuostabia Rodrigo Sašė (Ruediger Schache) knyga "Septyni tiesos šydai".

Baimė veikia slaptai

Paprastai sakant, mūsų protas susideda iš budrios, sąmoningos dalies (taigi, minčių, kurias suvokiame) ir iš nesąmoningos (pasislėpusios) dalies. Apie pasislėpusios dalies veiklą mes dažniausiai beveik nieko nenutuokiame, pajuntame tik rezultatus, išreikštus tam tikrų jausmų forma. Baimė - irgi slapto darbo rezultatas.

Kaip minėta, ši pasąmonės dalis yra labai paprasta. Nuo pat žmonijos atsiradimo Žemėje laikų, joje veikia visa eilė automatinių programų, kurios rūpinasi mūsų išlikimu ir saugumu pasaulyje.

Šios programos įsijungia, kai atsiranda tam tikros aplinkybės. Tuomet smegenys atlieka įprastinį savo darbą: pasigamina signalus perdudoančios medžiagos, kurios keliauja į tam tikras ląsteles - ir pajuntame stresą, paniką ir baimę.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
lidija
2010-09-27 23:14:16
Kaip svarbu ,kad gerai funkcionuotų ta nesąmoningoji proto dalis ,kad skausmingų jausmų būtų išvengta.,kad kuo mažiau žmogui tektų patirt skausmo.