• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Santuokai reikia ir meilės, ir pastangų

Autorius: Gustė Anglickaitė
2007-06-05 00:00:00

Santuokai reikia ir meilės, ir pastangų
"Gamma" nuotr.

 

Kūdikio gimimas pašlijusių sutuoktinių santykių nepagerins

 

Anksčiau vestuvių metas būdavo ruduo, o dabar – vasara. Perfrazuojant bažnytinės santuokos metu jaunavedžių tariamų įžadų žodžius, tekstas galėtų skambėti taip: "Pažadu tave mylėti, kol mirtis arba santuokos krizė mus išskirs"...

Sakoma, kad iš dainos žodžių neišmesi, bet gal vertėtų pridėti? Nes tik geriau pažindami tykančius vedybinio gyvenimo slenksčius, sutuoktiniai galės prie jų stabtelėti, sėkmingai perlipti ir judėti toliau ta pačia kryptimi.

Ar tikrai pakeliui?

Manoma, kad sėkmingą dviejų žmonių ryšį užtikrina psichologinis partnerių suderinamumas, kurio negali atstoti nei materiali gerovė, nei seksualinė harmonija. Taip jau yra – vienos poros gyvena tylų ir darnų gyvenimą, o kitos tarsi balansuoja ant skyrybų ribos.

Lietuvoje kiekvieną mėnesį išsiskiria apie tūkstantį šeimų. Todėl sulaukę sutuoktuvių metinių atminkite - tai ne tik šventė, bet ir tolimesnių tarpusavio santykių era, kartkartėmis virstanti povedybine krize.

Pačiais konfliktiškiausiais vadinami pirmieji santuokos metai (nors, jei gyvenote iki vedybų kartu, situacija keičiasi), kai išsiskiria daugiausiai jaunų šeimų. Sakoma, kad su kiekvienomis metinėmis santykiai vis labiau stiprėja, todėl sulaukus vedybų penkmečio rizika bus minimali.

Anot Jaunimo psichologinės paramos centro direktoriaus Pauliaus Skruibio, santuoka reikalauja daug pastangų. "Todėl, kad ir kiek laiko praeitų, išlieka tikimybė, kad nesutaps sutuoktinių požiūriai, pomėgiai ar bendro gyvenimo samprata."

Dažnas reiškinys, kai pora spinduliuoja išoriniu sutarimu, tačiau namuose vienas kitą puola kaip pasiutę šunys.

Psichologo P.Skruibio teigimu, tokiu atveju galvojama, kad santuoką išgelbės meilė, o iš tiesų - žmonėms trūksta elementarios savitvardos. Taip nutinka ir palikus klaidų, dar prieš duodant įžadus prie altoriaus. "Labai dažnai santykių pradžioje vienas iš dviejų turi nemažai abejonių dėl šeimos kūrimo. Tikruoju motyvu, paskatinusiu sukurti šeimą, tampa ne tai, kad aš myliu tą žmogų, o tai, kad gal geresnio varianto nepasitaikys."

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Gairės: Anot Jaunimo

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus