• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skirtingi vyro ir moters pasauliai (II dalis)  2 

Autorius: Diana Šimanskytė
2010-06-19 09:00:00

Skirtingi vyro ir moters pasauliai (II dalis)
Jupiterimages.com nuotr.

Praeitoje dalyje sužinojome, jog vyro ir moters pasauliai yra visiškai skirtingi dėl istoriškai susiklosčiusių aplinkybių. Taip pat apžvelgėme, jog skirtingoms lytims skirtingas elgesys yra instinktyvus, intuityvus, paveldėtas iš protėvių.

Šioje dalyje apžvelgsime daugiausiai iššūkių keliančius tarpusavio bendravimo aspektus - kalbėjimą bei klausymasi. Pasirodo, jog tam įtakos turi skirtingai susiformavusios vyro ir moters smegenys. Daugiausia ir vėl remsimės vyro ir žmones - Alano ir Barbaros Pease - parašyta knyga “Kodėl vyrai nesiklauso, o moterys nesiorientuoja žemėlapiuose?”

Kodėl vyrai tokie nekalbūs

Žinome, kad vyrai nėra kalbūs, ypač palyginti su moterimis. Mergaitės ne tik pradeda kalbėti anksčiau už berniukus, bet trimetės mergaitės žodynas yra beveik dvigubai didesnis už trimečio berniuko ir jos šnekėjimą galima suprasti beveik šimtu procentu.

Pas kalbos patologus dažniausiai lankosi maži berniukai, o ne mažos mergaitės. Jei berniukas turi vyresnę sesutę, kalbėjimo skirtumas pastebimas dar labiau, ypač  kai vyresnės sesutės ir mamos dažnai kalba už savo brolius ir sūnus. Paklauskite penkiamečio: “Kaip sekasi?” ir jo mama ar sesuo atsakys: “Ačiū, jam sekasi puikiai.”

Kalba ir kalbėjimas nėra geriausiai išsivystę vyrų smegenų centrai. Jie paprastai veikia kairiajame smegenų pusrutulyje ir neturi konkretaus išsidėstymo. Vyrų galvoje nėra daug kalbos funkcijos židinių, todėl vyrai nėra labai geri pašnekovai.

Todėl berniukai dažnai vepena ir prasčiau taria garsus nei mergaitės. Kalbėdami jie mykia, nukanda žodžių galūnes ir moduliuoja balsą tik trim tonais, palyginti su penkiais moters balso tonais.

Kai vyrai susirenka žiūrėti krepšinio rungtynių per TV, jie nesišneka. Jeigu ką ir sako, tai trumpai, aiškiai ir tiesiogiai, pvz.: “Ar dar yra alaus?”,  “Šitas metimas fantastiškas” ir pan. Būreliui moterų susirinkti žiūrėti televizoriaus visad tėra dingstis paplepėti. Todėl dažniausiai jos kartu sueina žiūrėti muilo operos, kurios siužetas ir herojų elgsena lengvai nuspėjama.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Juste
2010-06-22 14:25:20
Oj, zinau ka tai reiskia. Draugavau du metus su tokiu vaikinuku, kuris snekedavo irgi be paliovos. Anksciau tai zavedavo, jo samojai ir tas snekumas visiem patikdavo, paskui jau nebegalejau pakesti to pastovaus jo balso aplink. Pamenu net nesamoningai pykdavaus, kad jis nenoretu sneket su manim, arba sneketu tik aiskius ir rimtus dalykus. pagavusi save tai darant nusprendziau kad jis ne man ir.... palikau...... verta pagalvoti, kol dar laikas.
nu, ne..
2010-06-21 08:33:13
Mano situacija kardinaliai priešinga: mano vyro kalbos ir pamokymai bei samprotavimai gali išvesti iš kantrybės ribų! Taip norisi patylėti, paklausyti ramybės, visatos virpesių, o namie - ištisas plapėjimas! Net nežinau, kaip jam tai pasakyti, kad neįsižeistų!