• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skyrybų procesas - karas ar taika?  1 

Autorius: Goda Ambrazas
2007-10-26 00:00:00

Skyrybų procesas - karas ar taika?
"Gamma" nuotr.

 

Draugiškai išsiskirti pakaks trijų šimtų litų, nuožmiai kovojant neužteks ir kelių tūkstančių

 

Sutuoktiniams skyrybos – sunkus išgyvenimas. Tačiau kai dėl turto kovojama ypač aršiai, išeikvojama ne tik besiskiriančiųjų sveikata, bet ir dideli pinigai advokatams.

Didžiausias gyvenimo košmaras

Varginančias ir ilgai užsitęsusias skyrybas išgyvenusi Loreta šį laikotarpį atsimena kaip vieną didžiausių gyvenimo košmarų.

"Kai skyrėmės su vyru, pragyvenę septynerius metus, nutariau būti principinga ir atsikovoti kuo daugiau – butą, alimentus mūsų dviem vaikams, sodo sklypą. Tuo metu buvau labai pikta ir, matyt, taip norėjau atkeršyti savo buvusiam sutuoktiniui, kuris mane tikrai labai įskaudino", – užsitęsusių skyrybų košmarą prisiminė moteris.

Tik vėliau Loreta suprato, kad taikios skyrybos bendru sutarimu jai būtų sutaupiusios ne tik pinigų, sumokėtų advokatams, bet ir emocinę sveikatą, kuri per skyrybas buvo smarkiai pašlijusi. "Dabar nebedaryčiau tokios klaidos. Atsikovotas turtas neatperka sužalotos psichikos", – prisipažino moteris.

Po penkiolika metų trukusios santuokos su vyru išsiskyrusi Ieva taip pat teigia, kad skirtis taikiai labiau apsimoka, nei kariauti su buvusiu sutuoktiniu.

"Girdėjau moterų skundų, kad skyrybos sugadino nervus, buvo išleista daugybė pinigų advokatams. Kai mano šeimoje pakvipo skyrybomis, nutariau nedaryti tokios klaidos ir pabandžiau sutvarkyti šį nemalonų reikalą kuo neskausmingiau. Mums pavyko viską išspręsti taikiai, netampant vienas kitam nervų dėl lovų, spintų, televizorių ar kilimų. Tada ir pats skyrybų procesas nesmarkiai paplonina piniginę. Už dokumentų sutvarkymą advokatui sumokėjome 200 litų", – pasakojo Ieva.

Advokatai pataria tartis

Bendrovės Skyrybų centras vadovas Saulius Vaikšnoras dienraščiui sakė, kad besiskiriančioms poroms jis visada pataria susitarti taikiai. "Kam leisti milžiniškus pinigus advokatams, žyminiams mokesčiams? Verčiau panaudotų juos savo vaikų reikmėms. Dažnai rekomenduojame skyrybas išgyvenantiems žmonėms kreiptis pagalbos į psichologus, kad šie padėtų suvaldyti kylančias blogas emocijas, susitvarkyti su patiriamu stresu", – tikino teisininkas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
xxx
2008-11-20 22:42:08
kiek zinau ir taikiai skiriantis kainuoja nuo 500 -1000lt