• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Virtualus romanas – jau neištikimybė?  4 

2008-07-29 00:00:00

Virtualus romanas – jau neištikimybė?
Parengta pagal užs. žiniasklaidą, „Gamma“ nuotr.

Dažniausiai užmezgusieji virtualų romaną realybėje nenorėtų susitikti su savo partneriu. Kartais vyrai pasineria į virtualią erdvę tuomet, kai susipyksta su žmona, kai nenori spręsti tam tikrų problemų ir tokiu būdu trumpam išnyksta iš „kovos lauko“. Kad pabendravę internetu nusiramintų ir vėl susitaikytų su savo žmona.

Psichologai tokį vaidmenų žaidimą vadina modeliavimu. Kiekviename žmoguje yra tokia asmenybės dalis, kurios aplinkiniai nenori matyti ar tiesiog nepastebi. Tarkim, artimieji yra pripratę, jog žmogus yra uždaras. Net jei laikui bėgant žmogus išmoksta išreikšti savo jausmus, aplinkiniai iš įpročio to nepastebi. Todėl žmogus ieško virtualaus pašnekovo, kuriam galėtų atskleisti savo naujas savybes.

Gali būti ir kitoks atvejis: žmogus stengiasi tapti kažkuo, įgyti tam tikrą statusą, savybes. Tačiau aplinkiniai juo netiki. Tuomet žmogus ieško galimybės kokiam nors nepažįstamajam internete pasirodyti būtent tokiu, kokiu pats save norėtų matyti.

Psichologijoje egzistuoja toks dėsnis: jei modeliuojame norimą situaciją su visomis detalėmis ir dideliu emociniu įsijautimu, itin padidėja tikimybė, jog tai, ką įsivaizduojame, taps realybe.

Virtualaus bendravimo finalas gali būti labai skirtingas. Kokia nors situacija, stresas, barnis gali paskatinti žmogų ieškoti realaus kontakto su virtualiu pašnekovu. Ir tai gali turėti daugybę rimtų pasekmių. Nuo nusivylimo ir atstūmimo iki tikro įsimylėjimo.

Nereikia užmiršti, jog žmogus tinkle - realus žmogus. Jūs bendraujate ne su robotu, ir netgi tuomet, kai atrodo, jog kiekvienas iš jūsų atlieka tik psichologo vaidmenį, vis tiek neturite pamiršti: ir šitas gyvenimas yra realus, ir čia gali atsitikti įvairių dalykų.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
as
2013-01-06 18:01:20
as esu pries virtualuji bendravima.gyvenant vyruj su moterim tai labai atsiliepia santykiams.mano draugas bendrauja su kitomis moterimis ir tai baigia sugriauti musu santykius.o jis sako kad viskas gerai,kad tai tik pagal ji kazkoks zaidimas.
NEPRITARIANTI
2013-01-04 23:17:33
AS NEPRITARIU TOKIEMS ROMANAMS VIRTUALIEMS....MANO DRAUGAS ISTISUS 4 METUS BENDRAVO,IS PRADZIU SUPRASDAVAU,BET IKI TOL KOL JIS ISSIPASAKODAVO APIE MANE VOS NE IKI KOKIUS APATINIUS NESIOJU,PRIES MANE GYVENO SU ZMONA,TAIP PAT ELGESI....NEZINAU,AS MANAU VIRTUALIAI BENDRAUJANTYS ZMONES TAMPA PRIKLAUSOMI,TODEL REALIAME GYVENIME JIEMS NIEKAS NEBESISEKA....
kelly
2010-02-05 20:26:41
as grieztai pries visus tuos virtualius flirtus ir pan jei turi antra realia puse. man paciai teko tai patirti ka reiskia kai turi vaikina o jis bendrauja su kazkokia pasileidele virtualiu budu ir visa tai vyksta tau uz akiu kai vaikinas sugeba sakyti i akis tau ziuredamas kad jis yra istikimas ir tave myli ir kai jau uz akiu flirtuoja su kita ! siaubas cia nesamone paskutine ! ir dar ziauriausia kai tai suzinai galiausiai ir kai tai tesiasi ne kelios jau dienos o keli menesiai ! man taip buvo ir mano vaikinas verke ant keliu klupedamas ir melsdamas pasigaileti jo ir atleisti ! tas virtualus flirtas yra dar viena isdavystes forma ir cia tikrai jau nera nekaltas prasizengimas ! jei antra puse taves nesupranta ar neuzjaucia reikia apie tai pasisneketi su ja o ne pulti ieskoti supratingumo kazkur anapus laido .