• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Akių vartymas – pirmas žingsnis skyrybų link?  1 

Autorius: Mama.lt
2010-07-20 11:12:00

Akių vartymas – pirmas žingsnis skyrybų link?
Jupiterimages nuotr.
Kodėl skiriasi poros? Motyvas „nesutapo charakteriai“ – tik ledkalnio viršūnė. Norint kad santuoka būtų sėkminga, abiem partneriams prireiks tam tikros strategijos. Tik nedaugeliui pavyksta ją rasti intuityviai, kitiems tenka mokytis iš savo klaidų ir patirties. Tačiau svarbiausia – kad šeimoje, kur sutuoktiniai konfliktus sprendžia leisdamiesi į kompromisus, nutardami, kas bus geriau ne kurio nors vieno šeimos nario, o visos šeimos labui, užaugina vaikus, kurie geba puikiai dirbti kaip komanda ir žino, jog namai – tai laimingiausia vieta pasaulyje!

Taigi ką būtina įsisąmoninti sutuoktiniams kad jų šeima būtų tikrai darni ir laiminga?

1.    Vaikai veikia santuoką

Sakoma, kad vaikai – tai santuokos palaima. Tačiau, nepaisant visuotinai brukamų rožinių akinių, daugybė žmonių įsitikina: vaikai – tai vienas rimčiausių išbandymų šeimai.

Taip, kūdikio gimimas atneša daug džiaugsmo. Bet taip pat atsiranda ir aibė naujų iššūkių. Iš abiejų partnerių vaikai pasiglemžia didelę dalį laiko ir energijos, gimus kūdikiui šeimoje padaugėja streso. Pora gali nesutarti įvairiais auklėjimo klausimais, tenka iš naujo planuoti šeimos biudžetą ir galbūt ginčytis, kokią dalį pinigų galima skirti ne pirmo būtinumo vaikų reikmėms. Ir vis dėlto svarbiausia – kad abu partneriai suvoktų: vaikai keičia santuoką, ir tai yra normalu.

2.    Laikas tik dviem

Daugybė dirbančių tėvų svajoja praleisti daugiau laiko su vaikais. O kaip laikas, skirtas tik vienas kitam?

Atsiradus mažyliui ir jam ūgtelėjus abu partneriai įsisuka į nesibaigiančių darbų rutiną. Ir nuolat jaučia kaltę, kad per mažai laiko praleidžia su vaikais. Norint kad jo padaugėtų, teks iš kažkur pasiskolinti laiko atsargų. Patogiausias pasirinkimas – atimti laiko iš buvimo dviese, mėgavimosi vienas kito draugija. Tik ar geriausias? Psichologų teigimu, kokybiškai praleistas laikas su vaikais yra vertingesnis nei daug ilgesnė laiko atkarpa, kai tėvai su jais žaidžia, tačiau į paviršių nuolat išlenda jų viduje kunkuliuojančios neigiamos emocijos: kaltė, pyktis, nusivylimas. Taigi patikimiausia išeitis – paskirstyti savo laiką ir užsiėmimus taip, kad pirmenybė būtų teikiama ne laiko kiekybei, o kokybei. Paaugliui kur kas smagiau bus su tėvais valandą pažaisti „Monopolį“ nei dvi valandas klausytis eilinio moralo, kad ir vėl nesusitvarkė savo kambario.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
stopas
2010-07-20 18:05:10
jo