• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gausioje 18 vaikų šeimoje – 4 anūkai  1 

Autorius: Gintarė Šatkauskaitė
2008-11-12 00:00:00

Gausioje 18 vaikų šeimoje – 4 anūkai

Daugiavaikė motina Danutė Bagočienė šiandien gyvena džiugiomis artėjančių vyriausiojo sūnaus Irinijaus vestuvių nuotaikomis. „Gyvenimas“ aplankė gausią Bagočių šeimyną, jaukiai įsikūrusią Telšių rajono Pupinių kaime.

Dėmesio netrūksta ir... nereikia

Tik atvykus prie Bagočių sodybos, žvilgsnis užkliūna už preciziškai išdžiaustytų skalbinių. Tuo metu, skalijant šunims, namo duris atidaro berniukas ir pakviečia užeiti į vidų. Čia – malonus švaros kvapas. Pradžioje kiek nustebę namo šeimininkai – Danutė ir Vygantas Bagočiai – vėliau prisipažįsta, kad jau įprato prie nuolatinių netikėtų svečių vizitų, rašo „Respublika“.

Užauginę 18 vaikų Bagočiai nesijaučia išskirtine šeima. Tiek Danutė, tiek Vygantas kilę iš daugiavaikių šeimų, tad didelis vaikų būrys jiems – įprasta aplinka ir dėmesio ar reklamos jiems nereikia.

Šeimininkai primygtinai reikalauja nesiauti batų, nes, esą netvarkyti namai, bet pažvelgusi į nuo švaros blizgančias grindis, nurodymo nepaklausau. Danutė pakviečia prisėsti šiltajame, kambaryje, kur „nuolat šviečia saulė“, mat sienos dažytos skaisčiai geltona spalva.

Išlepinti pagrandukai

Prisėdus kalbėtis kiti šeimos nariai mums netrukdo, lieka tyliai šnekučiuotis virtuvėje. Tik mažasis Arnas, 17-asis Bagočių vaikas, vis atbėga vaikiškai pasimaivyti tarpduryje.

Kai prieš porą metų D.Bagočienė pagimdė 18-ąjį vaiką, medikai vadino tai stebuklu. Danutei tada buvo 44-eri. Tiek gydytojai, tiek Bagočių šeima nerimavo dėl brandaus gimdyvės amžiaus ir gausių gimdymų skaičiaus. Tačiau be komplikacijų pagimdytas Vakaris nušluostė nosis visiems 17-ai brolių ir seserų, mat svėrė 3,700 kg – daugiausiai iš visų vaikų.

Vyriausiam Bagočių sūnui Irinijui šiandien – 30, mažiausiasis įkopė į trečius metus. Per 27 metus D. Bagočienė pagimdė 18 vaikų. „Vienuolika panelių ir septynis vaikius, – sako ji. – Vaikiai subiro pabaigoje, iš pradžių paneles gimdžiau. Ir va – senatvėje dar du vaikiai, Arnas ir Vakaris. Siaubingai išlepinome juos, ožiukai dažnai lenda“.

Beje, Danutė jau turi ir keturis anūkėlius, kurių šeimas sukūrę vaikai neveža auginti seneliams, tik palieka pasaugoti išimtiniais atvejais, kai turi svarbių reikalų mieste.

Nebaisūs jokie vėjai

Pagiriu skoningai įrengtą Bagočių namą. Skirtingų pastelinių spalvų sienos šiltiems, vaikų klegesio pripildytiems namams suteikia žaismingumo. Padėkojusi Danutė pasakoja, kad dabartinis rezultatas – ilgai siektas šeimos tikslas.

„Mūsų namas – buvusi pradinė Pupinių kaimo mokykla. Pati joje mokiausi. Visko šis pastatas matė. Pati pradžia sunki buvo. Viesulas namo stogą nuplėšęs buvo, tvartą išdrąskęs. Bet po truputį tvarkėmės – namą apmūrijome, langus sudėjome, vėliau ir stogą uždengėme. O dabar galiausiai tvarkomės namo vidų“, – pasakojo Danutė.

Daugiavaikė šeima turi gražų ūkį, laiko daug gyvulių. Karves, jaučius, kiaules augina. Danutė pasidžiaugė kiaule, neseniai atsivedusia 10 paršiukų. „Žadam visus auginti, pjausim, valgysim“, – šypsodamasi pasakoja ji. Didelis ūkis reikalauja ir nemažai priežiūros. „Kai svarbūs lauko darbai, kimbame visi kartu į talką ir dirbame“, – kalbėjo Danutė.

Priekaištai uošvienei

Šiandien prie Bagočių pietų stalo sėdasi jau ne visa šeimyna. Septyni vaikai gyvena Norvegijoje, darbuojasi. Dukra Ingrida studijuoja Kuršėnuose, sūnus Mingaugas – Varniuose. Šeši Bagočiukai lanko Janapolės vidurinę mokyklą. Danutė pasidžiaugė, kad didieji vaikai iškart po mokyklos pasirinko profesijas ir tik baigę mokslus ėmė dirbti, „ant sprando neužsisėdo“.

Kaip auklėti vaikus, kad išauginti juos dorais piliečiais? Danutė juokiasi, juokiasi ir jos vyras Vygantas iš gretimo kambario nugirdęs mūsų pokalbį. „Ar griežta mama buvau?“ – Danutė paklausia virtuvėje sėdinčios į svečius užsukusios, jau šeimą sukūrusios dukros. Ši prisimena savo vyro, Danutės žento pasakytus žodžius. „Per daug savo dukras tvarkingas išauginai. Trobas tvarko, tvarko ir tvarko. Jau net pykstu ant uošvienės“, – juokdamasi perpasakoja Danutė ir pabrėžia, kad didelę šeimą visada spaudė laikytis tvarkos.

Paklausta, kas jai didžiausia laimė, nė nemirktelėjusi Danutė atsako: „Kad vaikai neserga, visi – sveiki. Niekada nepalieku vaikų vienų. Neišvažiuosiu iš namų, nė krust, gali būti ir didžiausia bėda, visada būnu su mažaisiais. Gal todėl vaikai nėra turėję jokių rimtų traumų ar sužeidimų“.

Gausi ir darni šeima draugėn susiburs jau lapkričio 22-ąją – vyriausiojo Irinijaus vestuvėse. Vyras sukvietė visus brolius ir seseris į poras, tad į šventę grįš ir Norvegijoje gyvenantys Bagočių vaikai. Tikėjęsi visus pamatyti tik per Kalėdas, Danutė ir Vygantas džiaugiasi netikėtai paankstintu vieningos šeimos susitikimu.
 
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
kamelije bagocute
2013-11-20 18:22:35
taip